Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" относительно восстановления порядка определения пенсии

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.09.2014 № 5032
Дата рассмотрения: 04.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо відновлення порядку визначення пенсії"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Проведена пенсійна реформа дуже вплинула на рівень соціального забезпечення населення. У процесі її проведення у 2011 році був прийнятий Закон України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", положення якого порушили вимоги частини третьої статті 22 Конституції України, згідно з якою при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод та потребують коригування. У результаті ухвалення Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" ситуація ще більше загострилася, оскільки тисячі громадян позбавили права одержувати навіть мінімальну пенсію, тому що внесені зміни до порядку розрахунку розміру пенсії, зокрема, прийняття в розрахунку середньої заробітної плати на одну застраховану особу в цілому по Україні за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, необґрунтовано зменшили розмір пенсійних виплат. Враховуючи, що навіть при стажі 40 років пенсія, що призначається громадянину України, досягає лише половини від його заробітку, такий підхід призводить до чергового відставання пенсій від рівня середньої заробітної плати та інфляції в країні.

Кожна держава має розвивати свою політику, сприяти зайнятості, поліпшувати умови життя, дбати про належний соціальний захист населення.

2. Цілі та завдання законопроекту

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо відновлення порядку визначення пенсії)" розроблено з метою поліпшення матеріального становища одержувачів пенсій шляхом відновлення положення пенсійного законодавства, що діяло до ухвалення Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", яким було порушено право громадян у сфері пенсійного страхування.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

У законопроекті пропонується внести зміни до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", якими встановити, що визначення середньої заробітної плати для обчислення пенсії здійснюється із застосуванням середньої заробітної плати за один календарний рік, який передує року звернення за призначенням пенсії, а не за три календарні роки, як це встановлено чинною нормою.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Пенсійно-правові відносини регулюються Конституцією України, Основами законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Законом України "Про пенсійне забезпечення".

Реалізація положень законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів

5. Фінансово-економічне обґрунтування проекту

Фінансування додаткових витрат на виплату пенсій, що випливають з цього Закону, необхідно врахувати в процесі доопрацювання Державного бюджету України та Пенсійного фонду на 2014 рік (фінансово-економічне обґрунтування додається).

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту забезпечить відновлення прав громадян на одержання пенсійних виплат.

 

Народний депутат України 

Ю. В. Бублик

Опрос