Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об исполнительном производстве" (относительно снижения нагрузки на местные и горрайонные суды)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.09.2014 № 5031
Дата рассмотрения: 04.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

У судовій практиці з'явились справи про визнання протиправними дії посадових осіб органів державної виконавчої служби, які за заявами органів Пенсійного фонду України відкривають виконавче провадження про стягнення недоїмки, пені та штрафів, що стосується єдиного соціального внеску (ЄСВ) після 11.08.2013. Законом України "Про збір та облік єдиного соціального внеску" (Далі - Закон 2464) в редакції від 11.08.2013 обов'язки щодо обчислення і нарахування ЄСВ, пені та штрафів, і видання виконавчих документів, покладені на органи доходів і зборів, при цьому не визначено, що органи доходів і зборів є правонаступниками органів Пенсійного фонду України.

Таким чином, усі виконавчі документи органів пенсійного фонду стосовно ЄСВ, за якими не винесено рішення суду до 11.08.2013, втратили статус виконавчих документів. Слід чітко зазначити, що йдеться виключно про документ та про його видавця і не стосується строків давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені, що визначено в частині 16 статті 25 Закону 2464.

Після 11.08.2013 у юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців немає жодних законних зобов'язань зі сплати ЄСВ, недоїмки і штрафів на рахунки пенсійного фонду. А в державних виконавців органів державної виконавчої служби немає підстав відмовити пенсійному фонду у відкритті виконавчого провадження за їх заявою.

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Законопроект розроблено з метою зниження навантаження на місцеві та міськрайонні суди першої інстанції, які за підсудністю повинні розглядати адміністративні справи з цього приводу, та перенавантажені справами з різноманітних питань.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

У законопроекті пропонується внести зміни стосовно документів, які за рішеннями, що підлягають примусовому виконанню державною виконавчою службою, а саме у пункті 8 частині 2 статті 17, про набуття чинності цих законів, що надає їм статус виконавчого документа. А також внесення змін, стосовно обставин, що зумовлюють обов'язкове зупинення виконавчого провадження.

4. Правові аспекти

Основну нормативно-правову базу у цій сфері правового регулювання становлять Конституція України, закони України "Про виконавче провадження" та "Про державну виконавчу службу".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових коштів з державного або місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Прийняття запропонованих змін сприятиме, зокрема:

- перерозподілу повноважень між міськими та районними судами;

- розвантаженню міських та районних судів.

 

Народний депутат України 

Ю. В. Бублик

Опрос