Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно размера должностного оклада государственных служащих

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.09.2014 № 5030
Дата рассмотрения: 04.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо розміру посадового окладу державних службовців"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Прийняття зазначеного проекту Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо розміру посадового окладу державних службовців" зумовлене необхідністю запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в України, зменшення видатків з бюджету, а також необхідністю реалізації заходів щодо економічного та раціонального використання державних коштів, недопущення втрат бюджету та забезпечення соціальної підтримки громадян, виходячи з фінансових можливостей держави.

2. Цілі та завдання прийняття акта

Основним завданням і метою цього законопроекту є врегулювання питання у сфері оплати праці державним службовцям та суддям стосовно кількості мінімальних заробітних плат, що надасть можливість зменшити бюджетні витрати стосовно оплати праці державного службовця та суддів.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту акта

Законопроектом пропонується внести зміни до абзацу третього частини 2 статті 46 Закону України "Про державну службу" та частини третьої статті 129 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", у частині встановлення для державних службовців та суддів місцевих судів максимального розміру посадового окладу у 6 (шість) мінімальних зарплат, визначених законом.

4. Стан нормативно-правової бази у вказаній сфері правового регулювання

Питання, пов'язані з оплатою праці державним службовцям та суддям місцевих судів, регулюються законами України "Про державну службу" та "Про судоустрій і статус судів".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього проекту Закону не потребує джерел додаткового фінансування, тому що буде зменшений посадовий оклад державного службовця та судді місцевого суду відповідно до кількості мінімальних розмірів заробітних плат, визначених законом.

6. Прогноз результатів

Прийняття цього проекту Закону уможливить суттєво зменшити витрати державного бюджету та встановить рівень оплати праці державних службовців, який відповідає нинішній економічній ситуації в країні.

 

Народний депутат України 

Ю. В. Бублик

Опрос