Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 152 Кодекса Украины об административных правонарушениях относительно усиления административной ответственности

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.09.2014 № 5022
Дата рассмотрения: 03.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Підставою розроблення законопроекту є ситуація, що склалася у сфері благоустрою територій населених пунктів.

Безкарність та безвідповідальність за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою призводить до псування об'єктів благоустрою та втрат місцевих бюджетів, а також неповаги до держави.

Аналіз такої ситуації дозволяє зробити висновок про недосконалість системи реагування на правопорушення та свідчить про очевидну необхідність посилення адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

При цьому відповідальність повинна відповідати сучасним реаліям і підвищувати повагу до законодавства в суспільстві.

В умовах інфляційних процесів в Україні розміри максимальних рівнів штрафів не перевищує розмір середньої заробітної плати (відповідно до даних Державного комітету статистики України найменша складає 2411 гривень), а шкода завдана діями правопорушників навколишньому природному середовищу та міському благоустрою є значною, що не відповідає фактичним витратам понесеним містом під час усунення порушень та приведення благоустрою міст до належного вигляду.

На сьогодні Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою у вигляді штрафу для громадян максимальний розмір якого складає вісімдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1360 гривень), та для суб'єктів підприємницької діяльності - сто неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700 гривень).

З урахуванням зазначеного виникає гостра потреба у збільшення штрафних санкцій за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Метою законопроекту є посилення адміністративної відповідальності за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою шляхом збільшення максимального розміру штрафу для громадян до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, для громадян - суб'єктів підприємницької діяльності до тисячі трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

У законопроекті пропонується внести зміни до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідно до яких збільшується максимальний розмір штрафу за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів:

для громадян до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян (до 17000 грн),

для громадян - суб'єктів підприємницької діяльності до тисячі трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (до 22100 грн).

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є: Кодекс України про адміністративні правопорушення, Закон України "Про благоустрій населених пунктів".

Реалізація положень законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття цього законопроекту сприятиме підвищенню рівня свідомості фізичних осіб, юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, дозволить посилити вплив держави на осіб, що вчиняють ці правопорушення, посилити виховну роль Кодексу України про адміністративні правопорушення та значно покращити благоустрій населених пунктів, а також збільшить надходження до бюджетів.

 

Народні депутати України

Г. В. Ткачук

В. С. Чугунніков

Н. В. Новак

В. О. Іщенко

Опрос