Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно обеспечения платы за землю

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.09.2014 № 5019
Дата рассмотрения: 03.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення плати за землю"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

На сьогодні в Україні склалася ситуація, коли суб'єкти господарювання, які фактично використовуються земельні ділянки, не зацікавлені в документальному оформленні своїх прав на землю.

Відповідно до норм Податкового кодексу України земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

При цьому складається практика, коли суб'єкти господарювання та фізичні особи - власники нерухомого майна (будівель, споруд, їх частин), розташованого на земельних ділянках, не здійснюють оформлення права власності чи користування цими земельними ділянками та роками фактично використовують значні території, не сплачуючи плати за землю.

На сьогодні залишається не оформленими велика кількість земельних ділянок, які фактично здебільшого використовуються для підприємницької діяльності, що не дозволяє додатково отримувати додаткові надходження від орендної плати за землю.

2. Цілі і завдання законопроекту

Основним завданням законопроекту є створення правової бази для спонукання суб'єктів господарювання та фізичних осіб, які є власниками нерухомого майна, що знаходиться на земельних ділянках, оформлювати право на ці земельні ділянки, які вони фактично використовують, що має сприяти значному зростанню обсягів бюджетних надходжень від користування землею.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Розробленим законопроектом передбачається внесення змін до статей 14, 270, 276, 286, Перехідних положень Податкового кодексу України, відповідно до яких передбачається нарахування і стягнення плати за землю незалежно від того, чи оформлене право користування або власності на земельну ділянку власником нерухомого майна, що знаходиться на цій земельній ділянці.

При цьому земельним податком визначається обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), постійних землекористувачів, а також з власників нерухомого майна (будівель, споруд, їх частин), розташованих на земельних ділянках, право власності чи користування якими не оформлено на них.

Також пропонується визначити, що платником податку є не тільки власники земельних ділянок та землекористувачі, а й суб'єкти господарювання та фізичні особи, які використовують земельну ділянку на якій розташоване нерухоме майно, що на праві власності належить таким особам, але які не оформили (не переоформили) документи, що посвідчують державну реєстрацію права власності або користування земельною ділянкою.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є: Земельний кодекс України, Податковий кодекс України, Закон України "Про оцінку земель".

Реалізація положень законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття цього законопроекту Верховною Радою України матиме наслідком покращення фінансової ситуації в Україні завдяки врегулюванню процесів землекористування, здійснення плати за землю та збільшенню бюджетних надходжень від плати за землю.

 

Народні депутати України

Н. В. Новак

В. О. Іщенко

Г. В. Ткачук

В. С. Чугунніков

Опрос