Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 23 Закона Украины "Об оценке земель" (относительно утверждения технической документации по оценке земель)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.09.2014 № 5004
Дата рассмотрения: 02.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 23 Закону України "Про оцінку земель" (щодо затвердження технічної документації з оцінки земель)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Відповідно ст. 23 Закону України "Про оцінку земель" технічна документація з бонітування грунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, затверджується районними радами.

Велика кількість земельних ділянок сільськогосподарського призначення розміщена за межами населеного пункту. До таких земельних ділянок відносяться ділянки із цільовим призначенням: "для ведення садівництва", "ведення особистого селянського господарства", "дачного будівництва".

У значної кількості адміністративних територій не проведена нормативно грошова оцінка земельних ділянок. Однак, виникає ряд проблемних питань, які наприклад пов'язанні із оформлення спадкових прав на земельні ділянки, так як для сплати мита необхідно провести нормативно грошову оцінку індивідуальної ділянки.

Громадяни на сьогодні вимушені подавати проведенні нормативно-грошові оцінки на затвердження сесій районних рад, однак сесія районної ради проводиться один раз на три місяці.

Тому є гостра потреба надати право на затвердження технічної документація з бонітування грунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок відповідно сільській, селищній, міській раді, на адміністративній території якої така земельна ділянка розташована.

Тим більше, надання таких повноважень місцевим радам є слушним в контексті децентралізації влади.

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Метою законопроекту є впорядкування діючого законодавства в частині затвердження технічної документації з оцінки земель за межами населеного пункту, шляхом надання такого права сільським, селищним та міським радам, що дозволить зняти проблему наближеності послуги для громадян, і скоротить час на затвердження технічних документацій, так як проведення сесій місцевих рад проводиться щомісячно.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроект передбачає внесення зміни до статті 23 Закону України "Про оцінку земель". А саме, надання права затверджувати технічну документацію з бонітування грунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, сільським, селищним та міським радам на адміністративній території якої така земельна ділянка розташована.

4. Правові аспекти

Ця сфера правовідносин регулюється Конституцією України, Законом України "Про оцінку земель"

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не впливає на показники бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Реалізація законопроекту дозволить на законодавчому рівні врегулювати проблему надання права затверджувати технічну документацію з бонітування грунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів.

 

Народні депутати України

Фурман О. Ю.

Лопачак М. Р.

Кайда О. П.

Марцінків Р. Р.

Осуховський О. І.

Опрос