Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О правовом статусе лиц, вынужденных оставить места проживания вследствие временной оккупации Автономной Республики Крым и г. Севастополя, и обстоятельств, связанных с проведением антитеррористической операции на территории Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 19.06.2014 № 4998-1
Дата рассмотрения: 19.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про правовий статус осіб, які вимушені залишити місця проживання внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, та обставин, пов'язаних з проведенням антитерористичної операції на території України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Конституція України в статті 3 проголошує, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Територія Автономної Республіки Крим окупована Російською Федерацією.

На Сході нашої країни, в Донецькій та Луганській областях все більш інтенсивно розгортаються бойові дії. Гинуть мирні громадяни та наші військові, а терористи вдаються до більш масштабних військових акцій.

Тому держава в особі Верховної Ради України в умовах сьогодення має передбачити механізм забезпечення прав і свобод громадян, які змушені покидати свої домівки та шукати безпечного місцезнаходження в інших регіонах України.

2. Цілі та завдання Закону

Метою розробки зазначеного законопроекту є визначення правового статусу осіб, які змушені покидати свої домівки та шукати безпечного місцезнаходження в інших регіонах України внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та обставин, пов'язаних з проведенням антитерористичної операції на території України.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Законопроект визначає правовий статус осіб, які вимушені залишити місця проживання внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим, та обставин, пов'язаних з проведенням антитерористичної операції на території України, встановлює економічні, соціальні та правові гарантії захисту їх прав та законних інтересів на території України відповідно до Конституції України, міжнародних договорів України, а також принципів і норм міжнародного права.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Сфера правого регулювання зазначеного питання базується на положеннях Конституції України, Цивільного кодексу України та низки законодавчих актів України, які регламентують питання зайнятості населення, пенсійного забезпечення, загальнообов'язкового державного соціального страхування, соціальних послуг, освіти, тощо.

Реалізація законопроекту не потребуватиме внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребує додаткових видатків із Державного бюджету України.

6. Запобігання корупції

Проект Закону не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття цього проекту Закону дозволить належним чином забезпечити захист прав і свобод громадян, які вимушені залишити місця проживання внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим, та обставин, пов'язаних з проведенням антитерористичної операції на території України.

 

Народні депутати України

В. В. Пацкан
С. В. Соболєв

Опрос