Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно обеспечения эффективного исполнения судебных решений)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 29.05.2014 № 4966
Дата рассмотрения: 29.05.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення ефективного виконання судових рішень)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Кодексом адміністративного судочинства України встановлений спеціальний порядок контролю за виконанням судових рішень, ухвалених не на користь суб'єкта владних повноважень, а саме: зобов'язання подати звіт та накладення штрафу на керівника суб'єкта владних повноважень за невиконання судового рішення.

Разом з тим, положення Кодексу адміністративного судочинства України щодо судового контролю за виконанням судового рішення на сьогоднішній день потребують відповідного коригування, доповнення та вдосконалення. Потребують вдосконалення механізму зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення, а у випадку неподання звіту або невиконання судового рішення обов'язку суду накласти штраф.

У зв'язку з цим, з метою забезпечення оперативного та ефективного захисту порушених прав особи та подальшого виконання судових рішень, ухвалених не на користь суб'єкта владних повноважень і вноситься цей проект.

Також слід зазначити, що шлях вдосконалення адміністративного судочинства, якості рішень адміністративних судів, а також забезпечення виконання рішень судів ухвалених не на користь суб'єкта владних повноважень відповідає рекомендаціям, демократичним принципам та передовій практиці країн-членів Європейського Союзу та наблизить Україну до європейської спільноти.

2. Цілі й завдання прийняття Закону

Основним завданням зазначеного проекту Закону є підвищення ефективності адміністративного судочинства щодо ефективного, своєчасного та належного виконання судових рішень з боку суб'єктів владних повноважень.

3. Загальна характеристика і основні положення Закону

Законопроектом пропонується внести зміни у низку статей Кодексу адміністративного судочинства та у Закон України "Про судовий збір" що покликані удосконалити процедуру судового контролю за виконанням судових рішень та підвищити ефективність адміністративного судочинства в цілому. Зокрема надано право суду зобов'язувати суб'єкта владних повноважень подавати звіт про виконання судового рішення, а у випадку не подання такого звіту або невиконання судового рішення суду надані повноваження накладати штраф за невиконання судового рішення тощо.

Важливим також є те, що законопроектом встановлюється додаткове право позивача (не суб'єкта владних повноважень) на користь якого ухвалене судове рішення подавати до суду заяву про зобов'язання суб'єкта владних повноважень (відповідача) надати звіт про виконання судового рішення та накладення на нього штрафу.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діє Кодекс адміністративного судочинства України.

Прийняття запропонованого законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів, окрім Закону України "Про судовий збір".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація норм Закону не потребує витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття Закону

Наслідком прийняття цього проекту стане забезпечення своєчасного та ефективного судового захисту порушених прав особи, запровадження більш якісного та оперативного адміністративного судочинства та, як наслідок, підвищення ефективність розгляду адміністративних справ у порядку адміністративного судочинства.

 

Народні депутати України:

В. О. Іщенко

В. В. Карпунцов

М. П. Паламарчук

Р. С. Романюк

В. С. Чугунніков

Опрос