Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации" относительно сужения круга военнослужащих, привлекаемых к участию в антитеррористических операциях, и срока мобилизационных учений

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 29.05.2014 № 4965
Дата рассмотрения: 29.05.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо звуження кола військовослужбовців, що залучаються до участі у антитерористичних операціях та строку мобілізаційних навчань"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

З часу, коли у Донецькій та Луганській областях України розпочато проведення антитерористичної операції, українська армія майже щодня несе втрати, які рахуються десятками загиблих та сотнями поранених українських громадян. При чому серед них є молодь, яку без жодного військового досвіду та належного оснащення протиставляють спеціально підготовленим терористам. В результаті збройного конфлікту багато малолітніх дітей залишились без батька.

Прийняття законопроекту дозволить забезпечити збереження життя молоді, призваної до лав Збройних Сил України, що не пройшла належної бойової підготовки, та знизить напруги у суспільстві.

2. Цілі і завдання законопроекту

Законопроект створено з метою звуження кола військовослужбовців, яких може бути залучено до участі у антитерористичних операціях.

Завданням законопроекту є зниження соціальної напруги у суспільстві, пов'язаної зі значною чисельністю загиблої молоді без належної військової підготовки та чоловіків, що мали на утриманні малолітніх дітей, під час проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроект

Законопроект доповнює Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" новою частиною п'ятою статті 3 та новою статтею 23N.

Цими нормами пропонується законодавчо закріпити особливості проходження служби окремих категорій громадян, призваних на військову службу під час мобілізації, а також закріпити мінімальний строк проведення військово-економічних мобілізаційних навчань і тренувань.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правові акти, що регулюють питанні у даній сфері:

Конституція України;

Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту у запропонованій редакції не впливатиме на видаткову та дохідну частину Державного або місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків після прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту дозволить удосконалити систему проведення мобілізації, забезпечить проведення військово-економічних мобілізаційних навчань і тренувань на високому рівні, дасть можливість здійснити підготовку мобілізованих громадян на високому рівні та підвищить, зокрема, соціальний захист громадян України, які призвані на військову службу при мобілізації та їх родин.

 

Народні депутати України:

С. С. Фабрикант

С. Л. Тігіпко

О. М. Шаблатович

Опрос