Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О статусе режимной территории промышленной площадки бывшего уранового производства производственного объединения "Приднепровский химический завод" (г. Днепродзержинск) и прилегающих к нему территорий

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 29.05.2014 № 4963
Дата рассмотрения: 29.05.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про статус режимної території промислового майданчика колишнього уранового виробництва виробничого об'єднання "Придніпровський хімічний завод" (м. Дніпродзержинськ) та прилеглих до нього територій"

1. Обґрунтування необхідності прийняття.

Проект Закону "Про статус режимної території промислового майданчика колишнього уранового виробництва виробничого об'єднання "Придніпровський хімічний завод" (м. Дніпродзержинськ) та прилеглих до нього територій" розроблено з метою здійснення заходів по створенню радіаційно безпечних умов праці працівників підприємств на режимній території та забезпечення захисту населення м. Дніпродзержинська та Дніпропетровської області, загальною чисельністю більше ніж 3 мільйони громадян, від іонізуючого випромінювання. Прийняття даного законопроекту також призведе до ведення діяльності спрямованої на перетворення режимної території в екологічно безпечну систему з урахуванням нерівномірності радіоактивного забруднення режимної території, наявності споруд, будівель, наземних та підземних комунікацій з підвищеним рівнем радіоактивного забруднення, постійної міграції радіонуклідів (в залежності від пори року та умов погоди) у повітряному середовищі та водних сполучень (наявність високого рівня ґрунтових вод на режимній території та річки Коноплянка, що впадає в річку Дніпро).

2. Цілі та завдання проекту Закону.

Законопроект передбачає створення шляхом узагальнення здійснених заходів по забезпеченню безпеки життєдіяльності на режимній території колишнього уранового виробництва виробничого об'єднання "Придніпровський хімічний завод" такої нормативно-правової бази, яка б не давала можливості не санкціоновано переміщувати накопичені радіоактивні матеріали та радіоактивні відходи, сприяла мінімізації радіаційної небезпеки на режимній території для працівників суб'єктів господарчої діяльності та населення м. Дніпродзержинська і Дніпропетровської області в цілому, планомірній ліквідації наслідків діяльності колишнього уранового виробництва, приведенню режимної території в екологічно безпечний стан.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону.

Законопроектом передбачається визначити радіаційно-небезпечні та радіоактивно-забруднені землі режимної території та прилеглі до неї території та звільнити їх від оподаткування.

Крім того законопроектом пропонується створити єдину систему координації дій суб'єктів господарчої діяльності на визначеній режимній території, здійснення постійного контролю за дотриманням установлених цим законопроектом рівнів безпеки та режиму, шляхом покладення цих обов'язків на адміністрацію режимної території, яка виконує свої функції згідно з Положенням, затвердженим місцевою радою.

4. Правові аспекти.

Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Конституція України, Закон України "Про фізичний захист ядерних установок та ядерних матеріалів", Закон України "Про поводження з радіоактивними відходами".

Прийняття законопроекту не потребує внесення змін до інших нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування прийняття проекту Закону.

Прийняття та реалізація положень законопроекту не потребує додаткових матеріальних витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону.

Прийняття запропонованого законопроекту сприятиме нерозповсюдженню накопичених радіоактивних матеріалів та відходів колишнього уранового виробництва, надійному фізичному захисту, охороні радіаційно-ядерних об'єктів, постійному радіаційному моніторингу на всій режимній території, багаторівневому дозиметричному контролю, інформуванню працюючих на забрудненій території та населення м. Дніпродзержинська і Дніпропетровської області про стан екологічної та радіаційної безпеки на режимній території та радіаційно-ядерних об'єктах розміщених на ній, унеможливить здійснення диверсійних та терористичних актів.

Законопроект дозволить провести ефективні екологічні та інженерні заходи, які передбачені Державною цільовою екологічною програмою приведення в безпечний стан уранових об'єктів виробничого об'єднання "Придніпровський хімічний завод", затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2009 року N 1029.

 

Народний депутат України

К. О. Гузенко

Опрос