Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 50 Закона Украины "О землеустройстве" относительно упрощения процедуры изготовления проектов землеустройства для отведения земельных участков

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.05.2014 № 4937
Дата рассмотрения: 27.05.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 50 Закону України "Про землеустрій" щодо спрощення процедури виготовлення проектів землеустрою для відведення земельних ділянок"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На сьогоднішній день, склалась ситуація, коли особа, яка має намір одержати правовстановлюючі документи на земельну ділянку, повинна пред'явити відповідному органу державної влади правовстановлюючі документи на нерухоме майно, що знаходиться на такій земельній ділянці. Доказом такого твердження є абзац десятий ч. 3 статті 50 Закону України "Про землеустрій" де зазначено, що проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають: копії правовстановлюючих документів на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці (за наявності таких об'єктів). Тож, своєю чергою, якщо у особи немає правовстановлюючих документів на будинок, така особа не зможе оформити документи на земельну ділянку під цим будинком. Тобто, людина змушена спочатку оформити правовстановлюючі документи на свій будинок, а вже потім займатись оформленням документів на земельну ділянку. Однак, оформити правовстановлюючі документи на будинок, не надавши державному реєстратору правовстановлюючих документів на земельну ділянку під таким будинком, особа теж не може. Підтвердженням цієї тези виступає п. 4 ч. 1 статті 24 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та п. 49 постанови Кабінету Міністрів України N 868 від 17 жовтня 2013 року. На підставі зазначених нормативно-правових актів, державний реєстратор відмовляє особі у державній реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Так, як для проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на новозбудований об'єкт нерухомого майна заявник повинен подати: документ, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку.

Отже, складається ситуація замкнутого кола, тобто - правова колізія. Тож, виникає гостра необхідність врегулювати дане питання наступним чином: надавати копії правовстановлюючих документів на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці лише за умови якщо права власності на такі об'єкти зареєстровані. У такому випадку людина зможе, без перешкод, оформити правовстановлюючі документи за свою земельну ділянку, а потім, за необхідності, оформити правовстановлюючі документи на будинок, що розташований на цій земельній ділянці.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Метою проекту Закону є удосконалити процедуру виготовлення проекту землеустрою на земельні ділянки шляхом встановлення необхідності особам пред'являти правовстановлюючі документи на об'єкти нерухомого майна, що розташовані на таких земельних ділянках, лише у випадку, коли права власності на ці об'єкти зареєстровані. Таке удосконалення, своєю чергою, дозволить людині безперешкодно оформляти правовстановлюючі документи, на земельну ділянку на якій розташоване незареєстроване нерухоме майно. Тобто, буде усунута правова колізія, яка зараз, взагалі, з однієї сторони, не дає можливості людині оформляти правовстановлюючі документи на земельні ділянки на яких розташована неоформлена нерухомість та з іншої сторони, не дає можливості оформляти правовстановлюючі документи на нерухоме майно під яким розташовані неоформлені земельні ділянки.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується в абзаці десятому частини третьої статті 50 Закону України "Про землеустрій" зазначити, що копії правовстановлюючих документів на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці (з метою виготовлення проектів землеустрою ред.) надаються лише у випадку, коли права власності на такі об'єкти зареєстровані.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним законодавчим актом у зазначеній сфері відносин є Закон України "Про землеустрій".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття даного законопроекту не потребує додаткових видатків з державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Українське суспільство позитивно сприйме спрощення процедури оформлення проектів землеустрою на земельні ділянки, своєю чергою ще й тому, що таке спрощення зрушить з місця процес оформлення прав власності на земельні ділянки на яких розташоване неоформлене нерухоме майно.

 

Народний депутат України

В. М. Ничипоренко (реєстр. N 420)

Опрос