Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно освобождения отдельных категорий граждан от уплаты налога с нецелевой благотворительной помощи

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 20.05.2014 № 4918
Дата рассмотрения: 20.05.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення окремих категорій громадян від сплати податку з нецільової благодійної допомоги"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону.

Необхідність сплати фізичними особами податку з нецільової благодійної допомоги, граничний розмір якої ледь перевищує розмір місячного прожиткового мінімуму, є вагомою перешкодою на шляху отримання в оперативному порядку коштів громадянами, які мають в цьому нагальну потребу. Зазвичай, такої допомоги потребують особи, постраждалі внаслідок неочікуваних кризових обставин або які перебувають під впливом таких обставин при відсутності достатнього фінансового забезпечення з боку держави. Останнім часом ця проблема торкається значної кількості суб'єктів, яким необхідно допомагати через травмування, поранення чи отримання інших ушкоджень під час акцій громадського протесту кінця 2013 - початку 2014 року, військовослужбовців, які перебувають в особливих умовах під час виконання конституційних обов'язків щодо захисту Вітчизни, працівників правоохоронних органів, що виконують свої державні функції при забезпеченні правопорядку в зоні ведення бойових дій.

2. Цілі і завдання прийняття проекту Закону.

Прийняття законопроекту спрямовано на ліквідацію ситуації, коли громадяни, які отримують таку допомогу не в змозі сплатити податок з доходів фізичних осіб і благодійники вимушені суму такого податку враховувати при переказі коштів або наданні нецільової благодійної допомоги у грошовому вигляді, що особливо проявилося під час подання такої помочі учасникам масових акцій громадського протесту в Україні, що розпочалися 21 листопада 2013 року або членам сімей загиблих учасників цих протестів.

Крім того, в умовах недостатнього державного фінансування Збройних Сил України та правоохоронних органів скасування податку з отриманої нецільової благодійної допомоги для військових та правоохоронців сприятиме матеріальному забезпеченню даної категорії осіб та підвищенню рівня їх матеріальної і психологічної підтримки з боку цивільного населення.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Нормативно-правове регулювання у зазначеній сфері здійснюється відповідно до Конституції України, законів України "Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Прийняття Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення окремих категорій громадян від сплати податку з нецільової благодійної допомоги" не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування проекту Закону.

Реалізація проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення окремих категорій громадян від сплати податку з нецільової благодійної допомоги" не потребує додаткових витрат з державного та місцевих бюджетів.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону.

Зміни, що пропонуються не впливають на формування державного або місцевих бюджетів, у значній мірі полегшують адміністрування податку з доходів фізичних осіб, дозволять оперативно підвищити рівень благодійності не тільки з боку недержавних організацій, а й долучити до цього процесу широкі верстви небайдужих громадян.

Внаслідок реалізації прийнятих норм очікується зменшення бюджетних витрат на забезпечення Збройних Сил України та органів охорони правопорядку.

До того ж, не змінилася норма щодо необхідності декларування отриманої нецільової допомоги у разі її перевищення граничних розмірів встановлених Податковим кодексом України, що залишає чинними антикорупційні обмеження для осіб, на яких поширюються норми Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".

 

Народний депутат України

В. Королюк

Опрос