Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об осуществлении государственных закупок" (относительно закупки в электронной форме)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.05.2014 № 4887
Дата рассмотрения: 15.05.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону розроблено в порядку законодавчої ініціативи.

Розробка законопроекту викликана необхідністю вдосконалення процедури здійснення державних закупівель шляхом впровадження механізму електронних державних закупівель, що забезпечить прозорість процедури держзакупівель, економію державних коштів та сприятиме боротьбі з корупцією в даній сфері.

В нинішніх економічних умовах на одне з перших місць виходить питання економії фінансових засобів підприємств, в першу чергу за рахунок зниження затрат на закупівлі. Електронні торги допомагають забезпечити чесну конкуренцію, прозорість і відкритість процесу, доступ до участі в торгах широкого кола постачальників. Комерційний сектор України, використовуючи електронні торгові майданчики (ЕТМ), забезпечує в середньому 15 - 20 % економії на закупівлях. Це означає, що державні та приватні підприємства можуть зекономити на закупівлях в електронному вигляді, при чому зекономлені кошти скерувати на модернізацію, технічне переоснащення та розвиток економіки в цілому.

Запровадження механізму електронних закупівель сприятиме розвитку експортно-імпортного потенціалу вітчизняних виробників. Оскільки, тільки в 2013 році і лише на одному електронному торговому майданчику українські підприємства 373 рази пропонували товари, роботи і послуги підприємствам інших країн на загальну суму близько 8 млрд. грн. Основними споживачами вітчизняних товарів, робіт та послуг були найбільші промислові підприємства машинобудівної, металургійної, нафтопереробної галузей сусідніх країн.

2. Цілі та завдання законопроекту

Зазначений проект підготовлено з метою створення на законодавчому рівні оптимальних умов для розвитку механізму електронних закупівель в Україні та вдосконалення процедури здійснення державних закупівель. Розвиток механізму електронних закупівель сприятиме відкритості і прозорості здійснення процедури держзакупівель, економії державних коштів та фінансових ресурсів приватних підприємств, розвитку конкуренції та сприяння боротьбі з корупцією в Україні, збільшенню експортно-імпортному потенціалу держави.

3. Загальна характеристика і основні положення акту

Законопроектом пропонується доповнити п. 1 статті 1 Закону України "Про здійснення державних закупівель" поняттями "закупівля в електронній формі" та "електронний майданчик", а також внести зміни до статті 12 Закону України "Про здійснення державних закупівель".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діє Закон України "Про здійснення державних закупівель".

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону не потребуватиме додаткових коштів з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття запропонованого проекту Закону України матиме низку позитивних чинників, таких як:

- забезпечення відкритості та прозорості здійснення державних закупівель і вибору переможця торгів;

- забезпечення економії фінансових ресурсів приватних підприємств та держави при використанні механізму електронних державних закупівель (подекуди рівень економії досягає 45 %);

- спрощення здійснення процедури державних закупівель, оптимізація і економія трудових витрат та спрощення документообігу;

- відкриває можливості для розширення ринку збуту продукції;

- підвищення експортних-імпортних можливостей вітчизняних підприємств, що застосовують механізм електронних держзакупівель.

 

Народний депутат України

А. К. Кінах

Опрос