Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О лицензировании определенных видов хозяйственной деятельности" (относительно сокращения оснований для аннулирования лицензии)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.05.2014 № 4883
Дата рассмотрения: 15.05.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (щодо скорочення підстав для анулювання ліцензії)"

1. Обгрунтування необхідності прийняття акта

Передбачені Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" планові та позапланові перевірки дають можливість посадовим особам органу державного нагляду (контролю) або органу ліцензування встановлювати та в подальшому відображати в документах, що складаються за результатами перевірок, актах перевірок, незначні порушення ліцензійних умов, незважаючи на те, що такі незначні порушення, як правило, усуваються в ході проведення цієї перевірки.

В акті перевірки посадова особа державного нагляду (контролю) або органу ліцензування відображає виявлене порушення та приймає рішення про застосування відповідних санкцій. Далі, при черговій плановій перевірці (або ними ж ініційованої позапланової перевірки) встановлюється аналогічне порушення, за яким було вже раніше винесено рішення і таке порушення вважається повторним.

Статтею 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" передбачено анулювання ліцензії на підставі акта про повторне порушення ліцензійних умов ліцензіатом, причому, в Законі відсутній перелік порушень, за які застосовуються відповідні санкції, не розглядаються причини застосування санкцій, не визначені строки на усунення виявленого порушення, не вказано термін дії санкції. З огляду на те, що ліцензії видаються в основному на необмежений термін, або на термін не менше 5 років, то, відповідно до зазначеної вище статті Закону, посадові особи органу ліцензування під час чергової перевірки при наявності особистих, суб'єктивних підстав, з метою втілення корупційних схем, мають можливість визначити підставу для анулювання ліцензії за нібито повторне порушення, що і породжує корупцію в контролюючих органах.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою даного законопроекту є попередження проявів корупції, зниження тиску на підприємницьку діяльність з боку органів державного нагляду (контролю) і, відповідно, покращення якості підприємницької діяльності шляхом розвитку підприємництва, в результаті чого відрахування у вигляді податків до Державного бюджету України та місцевих бюджетів будуть збільшуватися.

3. Загальна характеристика і основні положення акта

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" шляхом виключення безпосередньо з тексту закону терміну повторне порушення, при встановленні якого контролюючий орган має підставу для анулювання ліцензії суб'єкта господарської діяльності.

4. Стан нормативно-правової бази

Правові відносини в даній сфері регулюються Конституцією України, Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", Законом України "Про охоронну діяльність" та іншими нормативно - правовими актами.

Прийняття проекту потребує прийняття змін до інших нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат бюджетних коштів.

6. Запобігання корупції

Норми законопроекту не передбачають правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" дозволить вдосконалити взаємовідносини між державними органами нагляду (контролю) та підприємництвом, зменшить тиск на суб'єктів господарювання, знизить "корупційний податок". Що в свою чергу призведе до більш ефективної роботи суб'єктів підприємництва і сприятимемо зростанню надходженнь податків до бюджетів усіх рівнів.

 

Народний депутат України

А. Денисенко (посв. N 396)

Опрос