Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 5 Закона Украины "О судебном сборе" (относительно освобождения от уплаты судебного сбора органов экологической инспекции)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.05.2014 № 4882
Дата рассмотрения: 15.05.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 5 Закону України "Про судовий збір" (щодо звільнення від сплати судового збору органи екологічної інспекції)"

1. Обгрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про внесення зміни до статті 5 Закону України "Про судовий збір" (щодо звільнення від сплати судового збору)" розроблено з метою належного представлення Державною екологічною інспекцією України та її територіальними органами інтересів держави в судових інстанціях стосовно відшкодування збитків і втрат, завданих державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства та незаконного використання природних ресурсів.

Законами України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", "Про Державний бюджет України на 2012 рік", "Про Державний бюджет України на 2013 рік" та "Про Державний бюджет України на 2014 рік" Держекоінспекції та її територіальним органам не передбачені видатки на сплату судового збору.

2. Цілі та завдання законопроекту

Метою прийняття цього проекту Закону є належне представлення інтересів Державної екологічної інспекції України та її територіальних органів у судових органах.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проект Закону України "Про внесення зміни до статті 5 Закону України "Про судовий збір" (щодо звільнення від сплати судового збору)" позбавляє Держекоінспекцію та її територіальні органи від сплати судового збору.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Суспільні відносини у сфері охорони навколишнього природного середовища регламентуються Конституцією України, законами України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про охорону атмосферного повітря", "Про відходи", "Про тваринний світ", "Про рослинний світ", "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про мисливське господарство та полювання", "Про природно-заповідний фонд України", Водним кодексом України, Кодексом України про надра, Лісовим кодексом України.

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребуватиме внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обгрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

6. Обгрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття законопроекту буде сприяти належному представленню Державною екологічною інспекцією України та її територіальними органами інтересів держави в судових інстанціях стягненню збитків, завданих державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства та незаконного використання природних ресурсів.

 

Народний депутат України

А. Я. Тягнибок

Опрос