Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно зачисления налога на доходы физических лиц)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.05.2014 № 4876
Дата рассмотрения: 15.05.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зарахування податку на доходи фізичних осіб)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Законопроектом пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу України, а саме щодо зарахування до доходів бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення 100 відсотків податку на доходи фізичних осіб.

В останні роки проблема нестачі фінансових ресурсів в органів місцевого самоврядування та нестабільність доходних джерел місцевих бюджетів набула загальнодержавного значення. Існуюча на даний час в державі система місцевих податків та зборів не спроможна забезпечити фінансову самостійність територіальних громад, оскільки, переважна більшість встановлених законодавством платежів має незначний податковий потенціал.

За таких умов вагомим чинником стабілізації економічної ситуації в країні має стати ефективне формування місцевих бюджетів як основи фінансових ресурсів місцевого самоврядування, здатне перетворити територіальні громади із дотаційних на суб'єкти, які самостійно, за рахунок власних доходів спроможні розв'язувати будь-які економічні проблеми.

Одним із вагомим чинником наповнення місцевих бюджетів, може стати податок на доходи фізичних осіб, так як на даний час до місцевих бюджетів зараховується лише тільки 75 відсотків такого податку, що недостатньо для повноцінного розвитку територіальних громад. Таким чином прийняття даного Закону надасть можливість місцевим органам влади направити отриманні кошти на створення міцної фінансово-економічної бази місцевого самоврядування.

2. Мета проекту Закону

Метою цього проекту є стабілізації економічної ситуації в країні, шляхом зарахування 100 відсотків податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів міст для створення міцної фінансово-економічної бази місцевого самоврядування.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проект Закону передбачає внесення змін до статей 65 та 66 Бюджетного кодексу України в частині зміни порядку зарахування податку на доходи фізичних осіб, що сплачується до доходів бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, та відповідно вилучивши з доходів державного бюджету такі надходження.

4. Стан нормативно-правової бази

Сфера правового регулювання даного питання базується на Конституції України та Бюджетному кодексі України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього законопроекту не потребує додаткових фінансових та інших витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття Закону України "Про внесення змін до змін до Бюджетного кодексу України" (щодо зарахування податку на доходи фізичних осіб)" дозволить збільшити дохід бюджету міст, що сприятиме їх економічно-фінансовому розвитку.

7. Запобігання корупції

Законопроект не містить правил і процедур, які можуть нести ризики вчинення корупційних правопорушень.

 

Народний депутат України

А. О. Табалов (посвід. N 323)

Опрос