Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 6 Закона Украины "О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты" (относительно участников боевых действий, принимавших участие в антитеррористической операции)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.05.2014 № 4815
Дата рассмотрения: 06.05.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (щодо учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проектом Закону України "Про внесення зміни до статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" передбачається визнати учасниками бойових дій військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу і військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції.

Перелік осіб, що є учасниками бойових дій та брали участь в антитерористичній операції, визначаються Кабінетом Міністрів України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Законопроектом пропонується визнати зазначених у проекті військовослужбовців та працівників правоохоронних органів учасниками бойових дій. Це дозволить забезпечити належний рівень соціального захисту та гарантій військовослужбовців та працівників правоохоронних органів, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції.

3. Правові аспекти

Нормативно-правовими актами є Конституція України та Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Проект Закону не належить до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до acquis communautaire, визначених Загальнодержавною програмою адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, затвердженою Законом України від 18 березня 2004 року N 1629-IV.

Проект Закону за предметом правового регулювання відповідає Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та протоколів до неї.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону потребує погодження з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством соціальної політики, Міністерством фінансів, Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Службою безпеки, Службою зовнішньої розвідки та Державною прикордонною службою.

6. Регіональний аспект

Законопроект не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

Проект Закону не містить положень, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилась.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону дасть належну оцінку державою діям військовослужбовців та працівників правоохоронних органів, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність, України, а також брали участь в антитерористичній операції.

 

Міністр 

П. Петренко

Опрос