Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно обеспечения развития общественной морали

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.05.2014 № 4806
Дата рассмотрения: 05.05.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення розвитку суспільної моралі"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Згідно зі статтею 88 Кримінального кодексу України, особа визнається такою, що має судимість, з дня набрання законної сили обвинувальним вироком і до погашення або зняття судимості. Судимість має правове значення у разі вчинення нового злочину, а також в інших випадках, передбачених законами України.

Відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, залежно від ступеня тяжкості злочини поділяються на злочини невеликої тяжкості, середньої тяжкості, тяжкі та особливо тяжкі. Тяжким злочином є злочин, за який передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше десяти років. Особливо тяжким злочином є злочин, за який передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад двадцять п'ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.

Також залежно від психічного ставлення особи до вчинюваної дії чи бездіяльності та її наслідків злочини поділяються на такі, що вчинені умисно, та такі, що вчинені з необережності.

Покарання за вчинення умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину призначається особі, яка свідомо вчинила суспільно небезпечне діяння значної тяжкості і при цьому бажала або байдуже ставилася до настання негативних наслідків своїх дій або бездіяльності.

Зважаючи на зазвичай явний прояв неповаги таких осіб до моральних цінностей суспільства, свідоме порушення ними норм законодавства, що діє в державі, вбачається необхідність у позбавленні таких осіб права голосу на виборах народних депутатів України, Президента України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, а також при затвердженні на всеукраїнському референдумі рішень з питань загальнодержавного значення.

2. Цілі та завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою перевиховання осіб, засуджених за вчинення умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину; створення превентивних умов з метою запобігання порушенню законодавства іншими особами; вирішення найважливіших питань в державі та обрання її керівництва законослухняними громадянами.

Завданням законопроекту є створення передумов для закріплення в суспільстві високих моральних цінностей, сприяння розвитку громадянського суспільства, забезпечення розвитку України.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до законів України "Про вибори народних депутатів України", "Про вибори Президента України", "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", "Про всеукраїнський референдум" та "Про Державний реєстр виборців".

Даними змінами забезпечується позбавлення осіб, які мають судимість за умисне вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, права голосу на виборах народних депутатів України, Президента України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, а також при затвердженні на всеукраїнському референдумі рішень з питань загальнодержавного значення.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Законопроектом регулюються правовідносини у сфері виборчого процесу.

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є Конституція України, закони України "Про вибори народних депутатів України", "Про вибори Президента України", "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", "Про всеукраїнський референдум", "Про Державний реєстр виборців", а також Кримінальний кодекс України.

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Внесення відповідних змін до законів України "Про вибори народних депутатів України", "Про вибори Президента України", "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", "Про всеукраїнський референдум" та "Про Державний реєстр виборців" створить передумови для закріплення в суспільстві високих моральних цінностей, сприятиме розвитку громадянського суспільства та держави вцілому.

 

Народні депутати України

І. М. Мірошниченко

О. Б. Мирний

Опрос