Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обеспечении прав и свобод граждан и правовом режиме на временно оккупированной территории Украины" относительно права на образование

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.05.2014 № 4802
Дата рассмотрения: 05.05.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо права на освіту"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Конституція України в статті 53 проголошує, що кожен має право на освіту. Держава, зокрема, забезпечує доступність і безоплатність професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Тому, держава в особі Верховної Ради України сьогодні має створити механізм реалізації статті 53 Конституції України задля забезпечення права на здобуття освіти громадянами, які мешкають на тимчасово окупованій території України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо права на освіту" спрямований на врегулювання питання проведення навчання, професійної підготовки громадян, які проживають на окупованій території. Він встановлює правові, організаційні, фінансові засади для здобуття певного освітнього рівня цієї категорії громадян, створює умови для самореалізації особистості і впевненості у проведенні державою політики щодо доступності навчання для людей, які незважаючи на анексію Криму залишаються громадянами України.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується доповнити статтю 7 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" новою частиною стосовно надання права громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї, продовжити навчання або вступити до навчальних закладів на території України.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Основним нормативно-правовим актом в даній сфері правового регулювання є Конституція України.

Закони України "Про вищу освіту", "Про професійно-технічну освіту", "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття та реалізація законопроекту не потребує додаткових видатків із Державного бюджету України.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття проекту Закону є безумовним доказом проведення державою політики щодо доступності навчання для людей, які незважаючи на анексію Криму залишаються громадянами України. Крім того, будуть визначені правові, організаційні, фінансові засади для здобуття певного освітнього рівня громадянами, які проживають на окупованій території або переселилися з неї.

 

А. В. Сенченко

Л. Л. Котеляк

Опрос