Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О проведении всеукраинского консультативного опроса 25 мая 2014 года

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.05.2014 № 4801
Дата рассмотрения: 01.05.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про проведення всеукраїнського консультативного опитування 25 травня 2014 року"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про проведення всеукраїнського консультативного опитування 25 травня 2014 року" розроблено з метою призначення всеукраїнського консультативного опитування на 25 травня 2014 року для забезпечення з'ясування думки громадян України при вирішенні важливих питань загальнодержавного значення.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою розроблення проекту Закону України є забезпечення проведення всеукраїнського консультативного опитування 25 травня 2014 року одночасно з позачерговими виборами Президента України та визначення порядку його організації і проведення.

Проектом Закону призначається всеукраїнське консультативне опитування на 25 травня 2014 року, а також визначається механізм організації його підготовки та проведення.

Так, проектом Закону України пропонується визначити, що організація підготовки та проведення всеукраїнського консультативного опитування здійснюється в порядку, передбаченому для проведення всеукраїнського референдуму відповідно до Закону України "Про всеукраїнський референдум".

Разом з тим, проектом Закону України пропонується передбачити особливості здійснення певних процедур під час проведення всеукраїнського консультативного опитування 25 травня 2014 року.

Так, зокрема проектом Закону Україну визначено, що питання, що виносяться на опитування, визначаються Постановою Верховної Ради України.

Для забезпечення підготовки та проведення опитування використовуються територіальні та закордонні виборчі округи та виборчі дільниці, що застосовуються на позачергових виборах Президента України 25 травня 2014 року та окружні, дільничні виборчі комісії, сформовані для організації підготовки та проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року.

Також проектом Закону України встановлено особливості складення списків учасників опитування, проведення агітаційних заходів, встановлення форми та змісту, порядок виготовлення і передачі виборчих бюлетенів для голосування з опитування та встановлення підсумків голосування з опитування.

Щодо правових наслідків проведення всеукраїнського консультативного опитування проектом Закону України визначено, що всеукраїнське громадське опитування має дорадчий характер, а думка більшості учасників опитування, що взяли участь у голосуванні, щодо винесеного на опитування питання, розглядається і береться до уваги при прийнятті рішень органами державної влади, яких воно стосується та до повноважень яких віднесено.

Разом з тим, проектом Закону України передбачено врахування положень Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" для забезпечення реалізації громадянами України, які проживають на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, права на участь у всеукраїнському консультативному опитуванні.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основу нормативно-правової бази у даній сфері становлять Конституція України, закони України "Про всеукраїнський референдум", "Про вибори Президента України" та "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".

Реалізація положень зазначеного законопроекту після його прийняття змін до інших законів України не потребує.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону потребує погодження з Міністерством фінансів та Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті відсутні положення, що містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери та не потребує узгодження із уповноваженими представниками всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

11. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття проекту Закону України дозволить забезпечити можливість проведення всеукраїнського консультативного опитування 25 травня 2014 року одночасно з позачерговими виборами Президента України, що сприятиме забезпеченню можливості ефективного здійснення конституційного права громадян на участь в управлінні державними справами, а також запровадить можливість вирішення важливих питань загальнодержавного значення з урахуваннями думки більшості учасників опитування, що взяли участь у голосуванні.

 

Перший заступник Міністра

І. І. Ємельянова

Опрос