Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О выборах народных депутатов Украины" относительно условий регистрации народных депутатов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 30.04.2014 № 4798
Дата рассмотрения: 30.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" щодо умов реєстрації народних депутатів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону.

При аналізі загальних і спеціальних вимог до кандидатів в народні депутати привертає увагу відсутність вимоги щодо наявності вищої освіти у кандидатів.

Подальше реформування економіки на принципах ринкових відносин, що має базуватися на розширенні функцій представницької влади на вищому рівні, закономірно підвищує ступень особистої відповідальності за діяльність в законодавчому органі країни. Суспільство не може тільки очікувати та сподіватися на високо кваліфікаційну роботу Парламенту, а повинно мати надійні гарантії ефективного законодавчого процесу, які в значній мірі залежать від рівня підготовки народних депутатів та їх кваліфікації.

З позиції авторів законопроекту, очевидною є необхідність законодавчого закріплення наявності вищої освіти у осіб, які претендують на отримання статусу народного депутату України. Зазвичай, до корпусу народних депутатів потрапляють громадяни України, які отримають позитивну оцінку виборців за результатом аналізу багатьох факторів, які притаманні конкретному кандидату. Тобто суспільство за допомогою виборчого процесу довіряє свою долю дійсним професіоналам, які, до того ж, відрізняються активною життєвою позицією. Проте, автори вважають, що обов'язкове законодавче закріплення зазначеної вимоги буде сприяти загальному підвищенню ефективності роботи Верховної Ради України.

2. Цілі і завдання прийняття проекту Закону.

Прийняття законопроекту спрямовано на підвищення вимог до складу депутатського корпусу Верховної Ради, що, в свою чергу, забезпечить плідну парламентську діяльність та буде сприяти дебюрократизації навантаження на самих депутатів та на Апарат Верховної Ради України за рахунок зменшення реєстрації юридично неякісних законопроектів.

До того ж, даний проект узгоджується з національними вимогами до державних службовців того високого рівня, якого набувають народні депутати України після реєстрації.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Нормативно-правове регулювання у зазначеній сфері здійснюється відповідно до Конституції України, законів України "Про статус народного депутата України", "Про державну службу".

Прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" щодо умов реєстрації народних депутатів" не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування проекту Закону.

Реалізація проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" не потребує додаткових витрат з державного та місцевих бюджетів.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону.

Прийняття запропонованих змін слугуватиме додатковим забезпеченням результативної та юридично якісної роботи Парламенту країни.

Внаслідок реалізації прийнятих норм очікується скорочення бюджетних витрат на утримання Верховної Ради України.

 

Народний депутат України

В. Королюк

Опрос