Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс законов о труде Украины относительно отмены обязательной регистрации трудовых договоров физическими лицами - предпринимателями

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 30.04.2014 № 4797
Дата рассмотрения: 30.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо скасування обов'язкової реєстрації трудових договорів фізичними особами - підприємцями"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Прийняття даного законопроекту має на меті подальшу дерегуляцію підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців та забезпечення принципу рівності прав і обов'язків суб'єктів господарювання, в незалежності від того є такий суб'єкт фізичною особою чи юридичною.

Згідно діючого законодавства реєстрація трудового договору між фізичними особами та найманими працівниками є обов'язковою та здійснюється у державній службі зайнятості за місцем проживання. При цьому, однією із умов такої реєстрації є присутність обох сторін або одної сторони договору з відповідними повноваженнями, посвідченими нотаріально.

Вказані норми не тільки створюють додаткове навантаження на роботодавців вказаної категорії, а й призводять до значних матеріальних та часових витрат найманих працівників, пов'язаних з необхідністю особисто перебувати у державній службі зайнятості при реєстрації договору або надання представницьких повноважень іншій стороні такої угоди за нотаріальним дорученням.

Крім того, такий порядок комунікації між підприємцями і державою не відповідає сучасному рівню видів та засобів зв'язку, які вже давно використовуються в інших сферах державного регулювання господарської діяльності.

Враховуючи вищевикладене, Кодекс законів про працю України потребує внесення змін в частині змінення порядку реєстрації трудових договорів.

2. Цілі і завдання прийняття проекту Закону

Прийняття законопроекту буде сприяти подальшому полегшенню та здешевленню ведення бізнесу в України, що в свою чергу буде додатковим фактором для підвищення інвестиційної привабливості нашої країни.

Зміни, що пропонуються, забезпечать фізичним особам кращі умови реалізації права на підприємницьку діяльність, а також спростять роботу спеціалістів державної служби зайнятості. У свою чергу, ці зміни зберігають рівень захищеності прав найманих працівників, які не позбавляються відповідних державних гарантій у сфері праці а, натомість, отримають значне полегшення забезпечення таких гарантій за рахунок спрощення процедури реєстрації трудових відносин.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Законопроект стосується трудового законодавства України. Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є Конституція України, Кодекс законів про працю України, Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, а також нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України.

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування проекту Закону

Реалізація проекту Закону України "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо скасування обов'язкової реєстрації трудових договорів фізичними особами - підприємцями" не передбачає додаткових витрат з державного та/або місцевих бюджетів.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Внесення відповідних змін до Кодексу законів про працю України сприятиме дерегуляції відповідних правовідносин та має забезпечити конституційні гарантії прав громадян на працю та підприємницьку діяльність в Україні.

Прийняття зазначеного Закону України сприятиме оптимізації законодавчих норм та зіграє позитивну роль для подальшого вдосконалення правового регулювання трудових відносин в Україні.

 

Народний депутат України

В. Королюк

Опрос