Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 122 Земельного кодекса относительно вопросов предоставления права сельским, поселковым, городским советам передавать земельные участки государственной собственности в собственность или пользование

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 30.04.2014 № 4796
Дата рассмотрения: 29.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України про внесення змін до статті 122 Земельного кодексу України щодо питань надання права сільським, селищним, міським радам передавати земельні ділянки державної власності у власність або користування

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до чинних норм Земельного кодексу України, від імені Держави правом розпоряджатися, тобто, надавати у власність, користування чи оренду земельні ділянки державної власності сільськогосподарського призначення можуть лише державні органи з питань земельних ресурсів до яких відноситься Держземагентство та його територіальні органи. Раніше таке право належало органам виконавчої влади загальної компетенції - районним та обласним державним адміністраціям, Кабінету Міністрів України. Безумовно, що питання належності компетенції щодо права передачі земель державної власності сільськогосподарського призначення, залишається дискусійним. Однак, на сьогоднішній день, Держземагентство реалізує надане йому право розпоряджатися зазначеними земельними ділянками. Так, у статті 122 Земельного кодексу України зазначено, що Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у користування та власність для усіх потреб. В свою чергу, необхідно зазначити, що раніше Державне земельне агентство, як спеціалізований експертний виконавчий орган з земельних питань, виконувало контрольну функцію над рішеннями місцевих державних адміністрацій. Тож, контрольна функція нівельована і є підстави для конфлікту інтересів.

Враховуючи вищевикладене, необхідно внести зміни до Земельного кодексу України, яким передбачити компетенцію місцевого самоврядування щодо питань розпорядження землями державної власності.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Розмежувати повноваження щодо питань розпорядження землями державної власності та надати право сільським, селищним та міським радам передавати у власність або користування земельні ділянки сільськогосподарського призначення та земельні ділянки для рибогосподарських потреб (у тому числі рибництва (аквакультури).

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проектом запропоновано внести зміни до статті 122 Земельного кодексу України, а саме, передбачити право органів місцевого самоврядування щодо розпорядження землями державної власності сільськогосподарського призначення та земельними ділянками для рибогосподарських потреб (у тому числі рибництва (аквакультури).

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним законодавчим актом у зазначеній сфері відносин є Земельний кодекс України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття даного законопроекту не потребує додаткових видатків з державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Українське суспільство позитивно сприйме надання органам місцевого самоврядування права передавати у власність або користування землі державної власності сільськогосподарського призначення та земельних ділянок для рибогосподарських потреб (у тому числі рибництва (аквакультури).

 

Народний депутат України

В. М. Ничипоренко

Опрос