Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно применения амнистии в Украине

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 29.04.2014 № 4791
Дата рассмотрения: 29.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування амністії в Україні"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

08 квітня 2014 року Верховною Радою України було прийнято закон України "Про амністію у 2014 році". Зазначеним Законом передбачено поширити дію амністії, насамперед, на ті категорії засуджених, які скоїли злочини невеликої тяжкості, або є найбільш незахищені та вразливі у соціальному плані, а саме: на неповнолітніх, а також жінок та чоловіків, які мають дітей віком до 18-ти років, дітей-інвалідів та/або повнолітніх сина, дочку визнаних інвалідами, до інвалідів першої, другої та третьої груп тощо. Крім того, пропонується застосувати амністію до осіб, стосовно яких були порушені кримінальні справи та вони були засуджені протягом 2010 - 2014 років за злочини, не пов'язані з насильством. Зокрема, це стосується осіб, засуджених за господарські злочини, злочини пов'язані з незаконним обігом наркотичних засобів (без мети збуту), з несплатою податків тощо. З метою подолання негативних наслідків вибіркового правосуддя, та ефективності застосування нового закону, вбачається доцільним урегулювати норми Закону України "Про застосування амністії в Україні" та привести у відповідність Закону України "Про амністію у 2014 році".

2. Цілі і завдання прийняття проекту

Законопроект розроблено з метою урегулювання норм Закону України "Про застосування амністії в Україні".

3. Загальна характеристика і основні положення нормативно-правового акта

Проектом Закону пропонується доповнити деякі закони України з метою уникнення низки питань, які будуть виникати у правозастосовній діяльності у випадках набрання чинності законом про амністію до закінчення досудового розслідування та під час судового розгляду.

4. Нормативно-правова база у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Конституція України, Кримінальний кодекс України, Кримінальний процесуальний кодекс України, Закон України "Про застосування амністії в Україні". Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових коштів з державного або місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту сприятиме врахуванню інтересів підозрюваного, обвинуваченого у випадку застосування амністії, уникненню низки питань, які будуть виникати у правозастосовній практиці у випадках набрання чинності законом про амністію до закінчення досудового розслідування та під час судового розгляду.

 

Народний депутат України

А. Кожем'якін

Опрос