Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно деятельности Аграрного фонда

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.04.2014 № 4787
Дата рассмотрения: 28.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності Аграрного фонду"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Прийняття законопроекту спрямовується на законодавче забезпечення процесу реформування Аграрного фонду, який виконує функцію цінового регулятора на організованому ринку сільськогосподарської продукції та забезпечує продовольчу безпеку держави.

Утворений у 2005 році, як бюджетна установа, Аграрний фонд на сьогодні позбавлений можливості оперативно втручатися в процес ціноутворення в аграрному секторі економіки, в першу чергу у зв'язку з особливостями бюджетного законодавства.

З урахуванням міжнародного досвіду розпочато трансформацію Аграрного фонду з бюджетної установи в публічне акціонерне товариство.

Статтею 18 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" Кабінету Міністрів України надано право здійснити у 2013 році випуск облігацій внутрішньої державної позики у сумі 5 млрд. гривень з подальшим придбанням у державну власність на ці облігації акцій первинної емісії публічного акціонерного товариства "Аграрний фонд".

Кабінетом Міністрів України у квітні 2013 року створено публічне акціонерне товариство "Аграрний фонд" та забезпечено формування статутного капіталу товариства у розмірі 5 млрд. гривень.

На даний час ПАТ "Аграрний фонд" має достатній обсяг фінансових ресурсів для ефективного виконання функцій цінового регулятора в аграрному секторі економіки.

Проектом Закону передбачається, що функції з управління корпоративними правами, що належать державі у статутному капіталі ПАТ "Аграрний фонд" здійснює уповноважений Кабінетом Міністрів України орган виконавчої влади.

Одночасно проектом Закону пропонується включити ПАТ "Аграрний фонд" у перелік об'єктів державної власності, які не підлягають приватизації.

Також, законопроект містить положення щодо можливості дотації ПАТ "Аграрний фонд" за рахунок коштів державного бюджету у разі недостатності власних коштів товариства для забезпечення продовольчої безпеки держави.

Внесення запропонованих змін до Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" дозволить Аграрному фонду ефективно реалізовувати та проводити цінову політику в агропромисловому секторі економіки у межах, визначених законодавством, виконувати від імені держави функції кредитора на період дії режиму заставних закупівель окремих об'єктів державного цінового регулювання, виконувати програми, визначені законом про Державний бюджет України на відповідний рік, формувати державний інтервенційний фонд об'єктів державного цінового регулювання для здійснення товарних та фінансових інтервенцій на організованому аграрному ринку, а також реалізовувати інші заходи.

2. Цілі та завдання прийняття акту

Основною метою прийняття зазначеного проекту акта є підвищення ефективності реалізації цінової політики в агропромисловому секторі економіки, що може бути досягнуто в результаті діяльності та роботи публічного акціонерного товариства "Аграрний фонд".

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діє Конституція України, Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, Податковий кодекс України, закони України "Про акціонерні товариства", "Про державну підтримку сільського господарства України", "Про ціни і ціноутворення", "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації".

Прийняття цього законопроекту не потребує внесення змін до інших законів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття даного Закону не потребує залучення додаткових витрат із Державного бюджету України.

5. Регіональний аспект

Законопроект не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту надасть можливість Аграрному фонду ефективніше виконувати функції цінового регулятора, шляхом здійснення оперативних заходів щодо фінансових та товарних інтервенцій на організованому ринку, а також вирішить питання стабілізації цінової ситуації в аграрному секторі економіки.

 

Народний депутат України

С. П. Лабазюк

Опрос