Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" (о повышении размера пенсионного обеспечения за сверхнормовой страховой стаж)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.04.2014 № 4786
Дата рассмотрения: 28.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (про підвищення розміру пенсійного забезпечення за понаднормовий страховий стаж)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Прийняття запропонованого законопроекту зумовлене тим, що українські пенсіонери отримують дуже низьке підвищення до пенсії за понаднормовий стаж роботи у розмірі, який не може перевищувати одного відсотка мінімального розміру пенсії за віком за 1 рік понаднормового стажу. Наприклад, чоловік, який має 40 років стажу, з них відповідно до чинного закону 35 років мінімального, отримає не більше 5 відсотків мінімальної пенсії за віком, тобто станом на квітень 2014 року доплата складе не більше 47,45 грн. Жінка, яка вийшла на пенсію до підвищення пенсійного віку, наприклад, у 2007 році, і має загальний стаж роботи 40 років, з нього 20 років необхідні для нарахування мінімальної пенсії за віком, а за інші 20 понаднормових років страхового стажу підвищення буде нараховано не більше 189,80 грн., тобто отримає тільки п'яту частину мінімального пенсійного забезпечення, яке надається за такий самий мінімальний страховий стаж, хоча відповідні внески сплачувалися однаковою мірою. Отже, вирішення питання щодо підвищення розміру пенсійного забезпечення за понаднормовий страховий стаж є надзвичайно важливим та актуальним для мільйонів українських пенсіонерів.

2. Мета і завдання законопроекту

Законопроект має за мету підвищити розмір пенсійного забезпечення за понаднормовий страховий стаж. Завданням законопроекту є посилення соціальної захищеності українських пенсіонерів та утвердження соціальної справедливості.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Зазначеним законопроектом пропонується підвищити розмір пенсійного забезпечення за понаднормовий страховий стаж.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Правовідносини, які пропонується врегулювати цим законопроектом на сьогодні регулюються Конституцією України, Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" тощо.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону у разі його прийняття призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України в розмірі 100 млн. грн. на місяць.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття зазначеного законопроекту сприяє підвищенню розміру пенсійного забезпечення українським пенсіонерам, утвердженню принципів соціальної справедливості та гуманності.

 

Народний депутат України

С. Г. Міщенко (реєстр. N 322)

Опрос