Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об осуществлении государственных закупок" (относительно проведения процедуры электронного реверсивного аукциона)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 25.04.2014 № 4782
Дата рассмотрения: 25.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до закону України "Про здійснення державних закупівель" (щодо проведення процедури електронного реверсивного аукціону)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Необхідність прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" (далі - проект Закону) викликана потребою у подальшому вдосконаленні законодавства у сфері державних закупівель, зокрема, що стосується максимального забезпечення прозорості та відкритості державних закупівель.

Попри інші важливі механізми забезпечення прозорості державних закупівель, запроваджені Законом України "Про здійснення державних закупівель" (надалі - Закон), можливість застосування процедури електронного реверсивного аукціону - не передбачена. Разом з тим, частиною 6 Розділ XI Закону визначено необхідність прийняття нормативно-правових актів щодо впровадження електронних торгів.

Електронні торги дозволять забезпечити максимальну відкритість та доступність процедури державних закупівель, посилять рівень конкурентності серед учасників, унеможливлять корупційну складову при здійсненні державних закупівель та сприятимуть прискоренню процесів торгів.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Законопроект розроблено з метою вдосконалення процедури державних закупівель в частині зменшення корупційних ризиків та забезпечення принципу добросовісної конкуренції серед учасників шляхом впровадження системи електронних державних закупівель, що в свою чергу дозволить зменшити корупційні ризики у сфері державних закупівель.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Даним законопроектом пропонується впровадження при здійсненні державних закупівель процедури електронного реверсивного аукціону, яка передбачає проведення відкритих торгів у формі аукціону за методом зниження ціни договору (лота). Зокрема, законопроектом встановлюється порядок проведення процедури електронних реверсивних аукціонів, від подачі заявок учасниками державних закупівель до укладення договору з переможцем торгів.

Завданням законопроекту є створення належних умов для розвитку конкурентного середовища у сфері державних закупівель, забезпечення максимальної прозорості торгів, запобіганню проявам корупції, раціональному та ефективному використанню державних коштів

Електронні державні закупівлі дозволять забезпечити максимальну відкритість та доступність процедури торгів, посилять рівень конкурентності серед учасників закупівель, унеможливлять корупційну складову при здійсненні державних закупівель та сприятимуть прискоренню процесів торгів. Необхідно зазначити, що автоматизація процесів державних закупівель вже набула широкого використання в країнах Європи та світу. Важливим є і той аспект, що впровадження системи електронних закупівель дозволить скоротити видатки державного бюджету України на здійснення державних закупівель.

4. Стан нормативно-правової бази

Нормативно-правовими актами, що діють у цій сфері, є:

Конституція України;

Закон України "Про здійснення державних закупівель".

Для реалізації положень запропонованого законопроекту не має потреби вносити зміни до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого законопроекту не потребує додаткових бюджетних коштів, матеріальних та інших витрат.

6. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону надасть можливість забезпечити подальше вдосконалення законодавства у сфері державних закупівель та створить належні умови для конкурентоспроможності учасників закупівель на території України.

 

Народні депутати України:

Омельченко В. П.

Горіна І. А.

Опрос