Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе народного депутата Украины" (относительно обеспечения деятельности)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.04.2014 № 4772
Дата рассмотрения: 24.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта.

З прийняттям 28.02.2014 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (N 836-VI), який набрав чинності 12 березня цього року, було, зокрема, запропоновано новий підхід щодо реалізації права народного депутата України на транспортне забезпечення (частина друга статті 23) та на забезпечення жилими приміщеннями (стаття 35).

Так, відповідно до частини другої статті 23 Закону визначено, що у витратах на забезпечення діяльності Верховної Ради України передбачаються кошти на проїзд народними депутатами усіма видами транспорту. В кошторисі витрат на утримання Верховної Ради України затверджується ліміт коштів, який щомісяця видається кожному народному депутатові для проїзду територією України. В свою чергу, частиною першою статті 35 Закону передбачено, що народному депутату України виплачується компенсація для оренди житла або винайму готельного номера в розмірі, встановленому кошторисом Верховної Ради України.

У зв'язку з відсутністю налагодженого механізму практичної реалізації зазначених норм постає необхідність у їх змінах, які би відповідали вимогам податкового законодавства, принципу усунення подвійного оподаткування та не суперечили головній меті Закону N 836-VII - економії бюджетних призначень на забезпечення діяльності Верховної Ради України.

2. Мета і шляхи її досягнення.

Законопроект має на меті змінити чинний порядок реалізації прав народних депутатів України на транспортне забезпечення та забезпечення жилими приміщеннями, оскільки існуючі правові норми ускладнюють їх практичне застосування.

3. Загальна характеристика і основні положення акта.

Даним законопроектом передбачається внесення змін до статей 23, 32, 35 Закону України "Про статус народного депутата України", що дозволить на практиці забезпечити реалізацію окремих гарантій діяльності народних депутатів України.

4. Правові аспекти.

Правовідносини в даній сфері врегульовані Законом України "Про статус народного депутата України".

Реалізація даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України, а, навпаки, спрямована на оптимізацію бюджетних призначень.

6. Прогноз результатів.

Прийняття зазначеного законопроекту усуне прогалини, що виникають у зв'язку з практичною реалізацією норм Закону, що стосуються, зокрема, транспортного та житлового забезпечення народного депутата України, та сприятиме оптимізації використання бюджетних коштів на забезпечення діяльності парламенту.

 

Народні депутати України

 

Опрос