Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно усовершенствования налогообложения инвестиционной деятельности)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.04.2014 № 4766
Дата рассмотрения: 24.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо вдосконалення оподаткування інвестиційної діяльності)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону України

Розробка та прийняття законопроекту обґрунтовані необхідністю забезпечення сприятливих умов для залучення інвестицій у видобуток корисних копалин на умовах угод про розподіл продукції шляхом запровадження справедливого та чіткого механізму оподаткування за угодами про розподіл продукції.

Наразі Податковий кодекс України (надалі - Податковий кодекс України) містить низку норм, які унеможливлюють або суттєво ускладнюють ефективну реалізацію проектів за угодами про розподіл продукції.

2. Цілі та завдання законопроекту

Основною метою ухвалення запропонованого проекту Закону України є удосконалення норм Податкового кодексу України, що регулюють особливості оподаткування за угодами про розподіл продукції для забезпечення справедливого та чіткого механізму оподаткування за угодами про розподіл продукції. Упровадження в життя норм законопроекту підвищить ефективність залучення приватних інвестицій у видобувні галузі України.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом вносяться зміни до Податкового кодексу для забезпечення достатньої свободи сторін для визначення умов угод про розподіл продукції, усунення суперечностей між нормами кодексу. Зміни, які передбачаються законопроектом, зокрема охоплюють:

- внесення редакційних уточнень до визначення поняття "інвестор (оператор)";

- забезпечення послідовного вживання терміна "інвестор (оператор)";

- запровадження можливості покладення прав та обов'язків щодо реєстрації як платників податку на додану вартість за угодою, нарахування та сплати податку на додану вартість та подання податкової звітності з податку на додану вартість за багатосторонньою угодою на кожного інвестора та/або на оператора у порядку, визначеному угодою;

- запровадження можливості відображення частки залишку від'ємного значення різниці між сумою податкових зобов'язань та сумою податкового кредиту, відображеного оператором, іншими інвесторами за багатосторонньою угодою про розподіл продукції, та запровадження відповідних механізмів.

4. Стан нормативно-правової бази у вказаній сфері правового регулювання

Основним нормативно-правовим актом у вказаній сфері правового регулювання є Податковий кодекс України.

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат із Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону сприятиме підвищенню зацікавленості приватного бізнесу у здійсненні інвестицій у видобуток корисних копалин України, оскільки впровадження запропонованих змін дозволить суттєво удосконалити порядок оподаткування за угодами про розподіл продукції.

Це буде сприяти збільшенню видобутку належних Україні корисних копалин (насамперед - природного газу) та підвищенню рівня економічної незалежності держави.

 

Народні депутати України:

М. В. Блавацький

Р. В. Кошулинський

І. І. Кривецький

П. В. Кириленко

Опрос