Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно уменьшения налогового давления на отдельные виды инновационной деятельности

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.04.2014 № 4762
Дата рассмотрения: 24.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на окремі види інноваційної діяльності"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект розроблено з метою зменшення податкового тиску на операторів телекомунікацій, які користуються радіочастотним ресурсом України з метою надання телекомунікаційних послуг.

За останні 5 років за відсутності будь-якого економічного обґрунтування розмір збору за користування радіочастотним ресурсом збільшився більш ніж в 11 разів, лише у 2010 - 2011 роках, таке збільшення у 7 разів, призвело до максимального розширення зазначеної статті витрат для всіх учасників ринку рухомого (мобільного) зв'язку на користь держави. У 2012 році ставка збору також збільшилась на 7,9 %. У 2014 - ще вдвічі.

Постійне збільшення відповідних затрат для учасників ринку телекомунікацій, за умови відсутності жодних компенсаторів для його розвитку та зростання, вже можуть призвести до згортання ринку, зменшення асортименту та якості телекомунікаційних послуг, активізації його стагнаційної фази. Крім того, враховуючи, зо розмір відповідного збору включається до собівартості послуг рухомого (мобільного) зв'язку, останнє його збільшення вдвічі може стати підставою для зростання роздрібних тарифів на відповідні послуги для населення, що є абсолютно неприпустимим в умовах соціально-економічної та політичної кризи, у якій опинилися вітчизняна економіка та суспільство.

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Захист інтересів абсолютної більшості населення України, (яка споживає послуги рухомого (мобільного) зв'язку), потребує зниження ставки збору за користування радіочастотним ресурсом встановлення її на рівні 2013 року з урахуванням індексу інфляції (8,3 %).

Крім того, зниження відповідної ставки зменшить витрати операторів телекомунікацій, збільшив тим самим обсяги наповнення Державного бюджету за рахунок податкових відрахувань від їх прибутків, які станом на сьогодні формують понад 4 % ВВП Країни.

Зменшення ставки збору за користування радіочастотним ресурсом, сприятиме покращенню інвестиційного клімату у державі та забезпечить впровадження технологічних та інформаційних інновацій, так необхідних країні для подолання "цифрового розриву" та розбудов повноцінного інформаційного суспільства в Україні.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується зменшити ставку збору за користування радіочастотним ресурсом вдвічі та повернути її на рівень 2013 року з урахуванням індексу інфляції (8,3 %). Тобто порівняно з 2013 роком ставка збору збільшується лише на 8,3 % (а ні вдвічі, як минулого разу).

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правова сфера правового регулювання, яка охоплюється даним проектом, складається з Конституції України, Податкового кодексу України та інших нормативно-правових актів.

Прийняття даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття запропонованого законопроекту не потребує додаткового фінансування. Реалізація положень законопроекту зменшить надходження до Державного бюджету України від стягнення з користувачів збору за користування радіочастотним ресурсом. Разом з цим підвищення доходів провідних операторів телекомунікацій, що надають послуги рухомого (мобільного) зв'язку з використанням цього ресурсу, сприятиме значному збільшенню податкових надходжень від їх доходів, що мають значно перевищити видатки від сплати цими ж платниками збору за користування радіочастотним ресурсом.

Слід зазначити, що податкові надходження від потужних національних операторів телекомунікацій складають 4 % ВВП країни, крім того вони є найбільшим в Україні інвесторами, роботодавцями та благодійниками. Збільшення їх доходів, інвестицій та реінвестицій сприятиме інноваційному розвитку держави, що забезпечить значне та стале наповнення Державного бюджету як у цьому році так і у найближчій (3 - 5 річній) перспективі.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Прийняття запропонованих змін сприятиме, зокрема:

- забезпеченню розвитку та зростанню фінансових показників вітчизняного інноваційного ринку телекомунікацій, та як наслідок - його податкових надходжень;

- захисту населення від зростання тарифів на телекомунікаційні послуги, зокрема послуги рухомого (мобільного) зв'язку;

- покращенню інвестиційного та інноваційного клімату на вітчизняному ринку телекомунікацій, стриманню його стагнації та згортання.

 

Народні депутати України:

О. В. Кужель

О. Б. Шевчук

Опрос