Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 39 Закона Украины "Об осуществлении государственных закупок" (относительно применения переговорной процедуры закупки в условиях особого периода)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.04.2014 № 4754
Дата рассмотрения: 23.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 39 Закону України "Про здійснення державних закупівель"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

10 квітня 2014 року Верховною Радою України було прийнято нову редакцію Закону України "Про здійснення державних закупівель", метою якого є вдосконалення законодавства у сфері державних закупівель, підвищення рівня прозорості та відкритості здійснення процедури державних закупівель, запобігання проявам корупції в цій сфері тощо.

Статтею 39 вищевказаного Закону визначено умови застосування переговорної процедури закупівлі, у тому числі вичерпний перелік випадків застосування даної процедури. Зокрема, переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв'язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів, а саме пов'язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам.

Водночас, зазначена умова не охоплює всіх особливих обставин, у разі настання яких об'єктивно унеможливлюється дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів.

Наприклад, у зв'язку з різким ускладненням внутрішньополітичної обстановки, втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України, зростанням соціальної напруги в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі Указом Президента України від 17 березня 2014 року N 303/2014 "Про часткову мобілізацію" оголошено про проведення мобілізації на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.

При цьому згідно частини 4 статті 3 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" зміст мобілізації становить, зокрема, переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, а також адміністративно-територіальних одиниць України на роботу в умовах особливого періоду.

Функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в умовах особливого періоду зумовлює необхідність встановлення, у тому числі, особливих процедур закупівель.

2. Цілі і завдання прийняття проекту

Законопроект розроблено з метою забезпечення невідкладного проведення процедур державних закупівель в умовах особливого періоду.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту

Законопроектом пропонується передбачити можливість застосування замовником переговорної процедури закупівлі в умовах особливого періоду.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Дана сфера правовідносин регулюється Законом України "Про здійснення державних закупівель".

Прийняття законопроекту не потребуватиме внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових коштів з державного або місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Запропонований проект Закону створить належні правові умови для невідкладного проведення процедур державних закупівель в умовах особливого періоду.

 

Народний депутат України

 

Опрос