Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно порядка привлечения к уголовной ответственности

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.04.2014 № 4748
Дата рассмотрения: 18.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку притягнення до кримінальної відповідальності"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку притягнення до кримінальної відповідальності" розроблено з метою приведення у відповідність положень Кримінального процесуального кодексу України та Регламенту Верховної Ради України. Так, в частині другій статті 220 Регламенту Верховної Ради України передбачено, що в засіданнях комітету, якому доручено надати висновок щодо питання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт, бере участь Генеральний прокурор України (виконувач обов'язків Генерального прокурора України). Відтак є логічним внести відповідні зміни до статей 218, 220 та 221 Регламенту Верховної Ради України, а також до статті 481 Кримінального процесуального кодексу України.

2. Цілі та завдання прийняття акта

Надати право виконувачу обов'язків генерального прокурора України вносити подання до Верховної Ради України про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народного депутата України. Крім того, йдеться про можливість виконувачу обов'язків Генерального прокурора України мати слово до 30 хвилин після оголошення головуючим на пленарному засіданні відповідного подання, а також про те, що про прийняте рішення про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народного депутата України Голова Верховної Ради України повідомлятиме Генерального прокурора України (виконувача обов'язків Генерального прокурора України).

3. Загальна характеристика та основні положення проекту акта

Законопроектом пропонується внести зміни до Кримінального процесуального кодексу України та Регламенту Верховної Ради України щодо прав виконувача обов'язків Генерального прокурора України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правову базу у даній сфері правового регулювання складають Конституція України, Кримінальний процесуальний кодекс України та Регламент Верховної Ради України.

Змін до інших нормативно-правових актів не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних та інших витрат із державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту передбачає врегулювання питання щодо прав виконувача обов'язків генерального прокурора України.

 

Народні депутати України

І. М. Мірошниченко

Л. С. Мартинюк

М. Й. Головко

Опрос