Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты (относительно охраны отделений психиатрических больниц, и лиц, к которым применяются принудительные меры медицинского характера)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.04.2014 № 4742
Дата рассмотрения: 18.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів" (щодо охорони відділень психіатричних лікарень, та осіб, до яких застосовуються примусові заходи медичного характеру)

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Згідно зі ст. 508 КПКУ від 13.04.2012 N 4651-VI застосування примусових заходів медичного характеру, згідно рішення суду здійснюється в умовах психіатричного закладу з метою попередження її небезпечної поведінки.

Діяльність відділень примусового лікування які знаходяться в психіатричних лікарнях регламентується чинним Законом України "Про психіатричну допомогу", а також низкою інших нормативних актів. Так, наказом МОЗ України від 08.10.2001 N 397 "Про затвердження нормативно-правових документів з окремих питань щодо застосування примусових заходів медичного характеру до осіб, які страждають на психічні розлади" передбачено порядок госпіталізації до відділень, та зазначено, що примусові заходи медичного характеру здійснюються у психіатричних закладах з відповідними умовами нагляду за наявності рішення суду.

Постановою Кабінету міністрів України від 10.08.93 N 615 затверджено Перелік об'єктів, що підлягають обов'язковій охороні підрозділами Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ за договором. Ним передбачено забезпечення оплати надання послуг з охорони відділень примусового лікування та створення відповідних матеріально-технічних умов. Одним із таких об'єктів є міська клінічна психо-неврологічна лікарня N 3 у м. Києві, яка витратила на охорону відділення примусового лікування в 2011 році - 359861,00 грн., в 2012 році - 385440,00 грн., а в 2013 році - 378116,00 грн., що становить майже 40 % розміру річного бюджету лікарні. У зв'язку з такими обставинами лікарня обмежена в забезпеченні інших потреб (прання білизни, ремонту приміщення).

Враховуючи вищенаведене, вважаємо за доцільне перекласти обов'язки щодо забезпечення охорони відділень примусового лікування осіб, які перебувають під вартою з приводу примусових заходів медичного характеру на органи внутрішніх справ, за кошти з державного бюджету. Це надасть можливість вказаним закладам охорони здоров'я раціонально та більш пріоритетно використовувати фінансові ресурси в умовах обмеженого фінансування.

2. Цілі і завдання законопроекту

Завдання законопроекту - перекласти обов'язки для забезпечення охорони відділень примусового лікування з посиленим наглядом на органи внутрішніх справ за рахунок державного бюджету.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

1. Внести до Закону України "Про психіатричну допомогу" такі зміни:

Статтю 8 доповнити частиною четвертою такого змісту:

"Забезпечення охорони психіатричних лікарень, їх структурних підрозділів (відділень, палат тощо), призначених для застосування за рішенням суду примусових заходів медичного характеру, покладається на органи внутрішніх справ за рахунок коштів державного бюджету".

2. Внести до Закону України "Про міліцію" такі зміни:

Частину першу статті 10 доповнити пунктом 20-1 такого змісту:

20-1) охороняти психіатричні лікарні, їх структурні підрозділи (відділень, палат тощо), призначених для застосування за рішенням суду примусових заходів медичного характеру".

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Законодавство України про психіатричну допомогу базується на Конституції України і складається з Основ законодавства України про охорону здоров'я, законів "Про психіатричну допомогу", "Про міліцію", та інших нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до них.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту після його прийняття не впливатиме на видаткову частину державного або місцевих бюджетів.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків в результаті реалізації законопроекту після його прийняття

Внесення відповідних змін до Законів України "Про психіатричну допомогу", та "Про міліцію" забезпечуватиме використання коштів для реалізації інших потреб лікарні (ремонту приміщень, прання білизни тощо).

 

Народний депутат України

О. І. Гелевей

Опрос