Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно лицензирования импорта активных фармацевтических ингредиентов)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.04.2014 № 4739
Дата рассмотрения: 17.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів)" (далі - проект акта) розроблено з метою дерегуляції, розвитку підприємництва та реформування надання адміністративних послуг.

Прийняття проекту акта також обумовлено необхідністю подальшого розвитку господарської діяльності в країні, вдосконаленню законодавства в сфері обігу лікарських засобів, стимулюванню підприємництва та забезпечить досягнення балансу інтересів підприємництва та держави.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Ціллю прийняття проекту акта є скасування ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів, введення якого передбачалось з 1 січня 2015 року.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Шляхом внесення змін до частини першої статті 17 Закону України "Про лікарські засоби" пропонується скасувати ліцензію на імпорт лікарських засобів для активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ).

Одночасно, у Законі України "Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміна "активний фармацевтичний інгредієнт" пропонується виключити пункт, який визначає, що ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів, вводиться з 1 січня 2015 року.

4.Стан нормативно-правової бази для прийняття проекту акта

Правовідносини в даній сфері відносин регулюються Конституцією України, Основами законодавства України про охорону здоров'я, Законами України "Про лікарські засоби" та "Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміна "активний фармацевтичний інгредієнт".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту акта не потребує додаткового бюджетного фінансування.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття проекту акта сприятиме подальшому розвитку господарської діяльності в країні, стимулюванню підприємництва та забезпечить досягнення балансу інтересів підприємництва та держави.

Крім того, реалізація даного проекту акта:

забезпечить подальшу гармонізацію національної нормативно-правової бази у сфері обігу лікарських засобів із міжнародним та європейським законодавством;

створить належні умови для ведення підприємницької діяльності на фармацевтичному ринку України.

 

Народні депутати України

Дудка В. В.

Пазиняк В. С.

Іонова М. М.

Шипко А. Ф.

Опрос