Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно внесения альтернативных законопроектов)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.04.2014 № 4735
Дата рассмотрения: 17.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо внесення альтернативних законопроектів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо внесення альтернативних законопроектів)" розроблено з метою забезпечення реалізації статті 93 Конституції України, статті 12 Закону України "Про статус народного депутата України".

Так, законопроектом пропонується внести зміни до статті 100 Регламенту Верховної Ради України щодо обмежувального 14-ти денного строку на внесення суб'єктами законодавчої ініціативи альтернативних законопроектів. Зокрема, у частині 2 статті 100 передбачено, що альтернативний законопроект може бути внесений не пізніш як у 14-денний строк після дня надання народним депутатам першого законопроекту з відповідного питання.

При цьому, багато законопроектів розглядаються тривалий час в комітетах, не включаються в порядок денний, не розглядаються, не знімаються з розгляду, щодо них не приймається жодного рішення. При цьому, відповідно до частини 1 статті 100 альтернативними вважаються законопроекти, які містять положення, що регулюють однакове коло питань та повторюють за суттю положення щодо регулювання одних і тих же суспільних відносин.

Відповідно, пропустивши строк з частини 2 статті 100 Регламенту, будь-який суб'єкт законодавчої ініціативи, через півроку, рік, буде позбавлений можливості запропонувати інші варіанти регулювання суспільних відносин шляхом внесення альтернативного законопроекту.

Вважаю, що частина 2 статті 100 Регламенту Верховної Ради України необґрунтовано обмежує право, в тому числі будь-якого народного депутата, на внесення альтернативних законопроектів.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Метою законопроекту є забезпечення реалізації права народних депутатів на законодавчу ініціативу.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Законопроектом пропонується внести зміни до Регламенту Верховної Ради України, виключити частину 2 із статті 100.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правову базу у даній сфері правового регулювання складають Конституція України, Закон України "Про статус народного депутата України" та Регламент Верховної Ради України. Змін до інших нормативно-правових актів не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень даного законопроекту не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту передбачає врегулювання питання щодо забезпечення реалізації прав народних депутатів.

 

Народний депутат України

М. М. Рудьковський (посвідчення N 431)

Опрос