Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О выборах народных депутатов Украины" (относительно противодействия злоупотреблению пассивным избирательным правом)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.04.2014 № 4729
Дата рассмотрения: 17.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо протидії зловживанню пасивним виборчим правом)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Зловживання пасивним виборчим правом (правом балотуватися) на виборах народних депутатів України призводить до появи негативних суспільних явищ, зокрема застосування виборчої технології технічних кандидатів. При цьому зареєстровані кандидати у народні депутати України апріорі не ставлять за мету бути обраними народними депутатами, а використовуються для нечесної агітації проти інших кандидатів, забезпечення представництва в окружних та дільничних виборчих комісіях на користь інших кандидатів тощо.

Тому законодавство має містити об'єктивні правові запобіжники зловживанню правом на реєстрацію кандидатом в народні депутати України.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Метою даного законопроекту є недопущення зловживанням правом на реєстрацію кандидатом в народні депутати України та створення правових механізмів, які створюють негативні умови для розвитку і застосування інституту так званих "технічних кандидатів" на виборах народних депутатів України.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроект розрахований на чинну виборчу систему та передбачає збільшення в п'ять разів суми грошової застави для реєстрації кандидатів у народні депутати України. При цьому, передбачається, що грошова застава не повертається, а повноваження членів виборчих комісій та зареєстрованих офіційних спостерігачів, призначених (зареєстрованих) за поданням відповідного кандидата, достроково припиняються у разі, якщо такий кандидат відмовився від балотування або прийнято рішення про скасування його реєстрації.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним законодавчим актом, що регулює суспільні відносини в даній сфері є Закон України "Про вибори народних депутатів України".

Прийняття цього проекту Закону України не тягне за собою змін в інших законодавчих актах, окрім змін, передбачених у цьому проекті.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття запропонованого законопроекту знизить ймовірність реєстрації кандидатами у народні депутати України осіб, які не мають наміру бути обраними та застосовують статус кандидата з метою участі у напівлегальних виборчих технологіях.

 

Народний депутат України

В. В. Петьовка

Опрос