Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные актыУкраины относительно особенностей регулирования отношений субъектов естественных монополий на временно оккупированной территории Автономной Республики Крым и города Севастополь

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.04.2014 № 4713
Дата рассмотрения: 06.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання відносин суб'єктів природних монополій на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Україна згідно з Конституцією України є суверенною і незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

Однак, в умовах фактичної окупації території Автономної Республіки Крим населення півострова залишилося фактично ізольованим від материкової території України. В таких умовах є актуальним вирішення питань забезпечення населення півострова та суб'єктів господарювання необхідними ресурсами, які мають життєво важливе значення, зокрема, електричною енергією. Відсутність безперебійного постачання електроенергії та надання послуг зв'язку підвищить соціальну напругу на тимчасово окупованій території, послабить можливості інформаційного зв'язку з навколишнім світом, що в свою чергу дасть змогу Російській Федерації нав'язувати проросійське бачення політичної ситуації в Україні та поширювати сепаратистські настрої на окупованій території Автономної Республіки Крим. Крім того, без електроенергії можуть залишитися стратегічно важливі об'єкти, відключення яких може призвести до техногенних катастроф.

В умовах повної ізоляції півострова від материкової частини України, суб'єкти природних монополій та підприємства телекомунікацій позбавлені правової можливості надавати свої послуги, оскільки чинне законодавство не містить правового регулювання їх діяльності в умовах збройного захоплення (окупації) окремих територій.

Розуміючи важливість безперебійного постачання електричної енергії, природного газу та надання послуг зв'язку на захоплену територію Автономної Республіки Крим виникла необхідність у визначенні особливого правового режиму регулювання відносин суб'єктів природних монополій на тимчасово окупованій території.

2. Мета і шляхи досягнення

Метою проекту Закону є створення умов для безперебійного забезпечення населення півосторова, підприємств, установ і організацій електричною енергією, природним газом та зв'язком в умовах окупації.

Проектом Закону пропонується, визначити особливості здійснення господарської діяльності суб'єктів природних монополій на тимчасово окупованій території.

3. Правові аспекти

Нормативно-правовими акти, що діють у цій сфері, є:

Закон України "Про електроенергетику";

Закон України "Про засади функціонування ринку природного газу";

Закон України "Про здійснення державних закупівель"

Закон України "Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності";

Декрет Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю";

Закон України "Про телекомунікації".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого законопроекту не потребує витрачання бюджетних коштів.

5. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону визначить особливі умови регулювання відносин суб'єктів природних монополій на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та надасть можливість забезпечити населення півострова електричною енергією.

 

Народні депутати України 

М. М. Рудьковський
С. В. Куніцин 

Опрос