Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно особенностей регулирования отношений в сфере электроэнергетики на временно оккупированной территории Автономной Республики Крым и города Севастополь

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.04.2014 № 4713
Дата рассмотрения: 16.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання відносин у сфері електроенергетики на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Україна згідно з Конституцією України є суверенною і незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

Однак, в умовах збройної агресії з боку Російської Федерації та фактичної військової окупації території Автономної Республіки Крим населення півострова залишилося фактично ізольованим від материкової території України. В таких умовах є актуальним вирішення питань забезпечення населення півострова та суб'єктів господарювання необхідними ресурсами, які мають життєво важливе значення, зокрема, електричною енергією. Відсутність безперебійного постачання електроенергії підвищить соціальну напругу на тимчасово окупованій території, послабить можливості інформаційного зв'язку з навколишнім світом, що в свою чергу дасть змогу Російській Федерації нав'язувати проросійське бачення політичної ситуації в Україні та поширювати сепаратистські настрої на окупованій території Автономної Республіки Крим. Крім того, без електроенергії можуть залишитися стратегічно важливі об'єкти, відключення яких може призвести до техногенних катастроф.

В умовах повної ізоляції півострова від материкової частини України, підприємства електроенергетики позбавлені правової можливості надавати послуги електропостачання, оскільки чинне законодавство не містить правового регулювання сфери електроенергетики в умовах збройного захоплення (окупації) окремих територій.

Розуміючи важливість безперебійного постачання електричної енергії на захоплену територію Автономної Республіки Крим виникла необхідність у визначенні особливого правового режиму регулювання у сфері електроенергетики на тимчасово окупованій території.

2. Мета і шляхи досягнення

Метою проекту Закону є створення умов для безперебійного забезпечення населення півосторова, підприємств, установ і організацій електричною енергією в умовах окупації.

Проектом Закону пропонується, врегулювати особливості здійснення господарської діяльності у сфері електропостачання на тимчасово окупованій території.

3. Правові аспекти

Нормативно-правовими акти, що діють у цій сфері, є:

Закон України "Про електроенергетику";

Закон України "Про здійснення державних закупівель"

Закон України "Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності";

Декрет Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю"

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого законопроекту не потребує витрачання бюджетних коштів.

5. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону визначить особливі умови регулювання діяльності суб'єктів електроенергетики на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та надасть можливість забезпечити населення півострова електричною енергією.

 

Народні депутати України:

Рудьковський М. М. (посвідчення N 431)

Куніцин С. В. (посвідчення N 374)

Опрос