Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в подпункт 165.1.25 пункта 165.1 статьи 165 Налогового кодекса Украины относительно налогообложения дохода за сданный лом черных металлов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.04.2014 № 4691
Дата рассмотрения: 11.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до підпункту 165.1.25 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України щодо оподаткування доходу за зданий брухт чорних металів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової служби та у зв'язку з проведенням адміністративної реформи в Україні" від 05.07.2012 р. N 5083-VI було звільнено від оподаткування фізичних осіб на доходи від здачі брухту чорних металів (підпункт 164.2.18 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України).

Головною причиною відміни податку, введеного наприкінці 90-х років минулого століття, було суттєве за останні роки трансформування брухтопереробної галузі і порядку заготівлі металобрухту.

Тому вірною є норма в чинному Податковому кодексі, яка відміняє оподаткування при здачі фізичною особою не тільки брухту кольорових металів, що було зроблено раніше, але і брухту чорних металів. Згідно з Законом "Про відходи" і Законом "Про металобрухт" брухт та відходи чорних і кольорових металів підпадають під одні і ті ж вимоги, а нормою попереднього Податкового кодексу ці споріднені види відходів було віднесено до різних економічних категорій.

Саме необхідність гармонізувати законодавство в питанні заготівлі всіх видів вторинної сировини від населення, позбавитись від декларативних норм, які бюджету на практиці нічого не дають, але роблять законодавство менш послідовним та віддаленим від життєвих реалій, і було головною метою при розробці чинного Податкового кодексу України.

Наявність недіючих податкових норм, як свідчить досвід, тільки обумовлює можливість всіляких зловживань з боку контролюючих органів на місцях.

Але з підпункту 164.2.18 пункту 164.2 статті 164 "брухт чорних металів" виключено, але з незрозумілих причин до підпункту 165.1.25 пункту 165.1 статті 165 "брухт чорних металів" не внесено.

Тому, з 01.01.2013 року, через неузгодженість статей Податкового кодексу 164 (База оподаткування) і 165 (Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу), продовжує діяти норма, що діяла раніше.

2. Загальна характеристика і основні положення акта

У проекті Закону передбачено:

- в підпункт 165.1.25 пункту 165.1 статі 165 включити слова "брухт чорних металів".

3. Мета і шляхи її досягнення

Приведення у відповідність норми статей 164 (База оподаткування) і 165 (Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу).

4. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють Податковий кодекс України, Закон України "Про металобрухт", Закон України "Про відходи".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація даного законопроекту не потребує витрат з державного бюджету.

6. Соціально-економічні та інші наслідки прийнятого акту

Впровадження звільнення від оподаткування фізичних осіб на доходи від здачі брухту чорних металів гармонізує законодавство в питанні заготівлі всіх видів вторинної сировини від населення відповідно до світової практики, сприятиме нормалізації роботи спеціалізованих підприємств, які здійснюють операції з металобрухтом, для забезпечення цим видом сировини металургійного комплексу країни.

 

Народний депутат України

С. А. Матвієнков 

Опрос