Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 19 Закона Украины "О государственной регистрации вещных прав на недвижимость и их обременения" (относительно дополнительной возможности для защиты права собственности недвижимого имущества)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.04.2014 № 4687
Дата рассмотрения: 11.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (щодо додаткової можливості для захисту права власності нерухомого майна)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

У рейдерських схемах часто використовуються так звані "міжсобойчики". Тобто суди між особами, які не мають відношення до об'єкта, що захоплюється.

Після винесення рішення судом право власності реєструється за новим власником на підставі такого рішення. Потім об'єкт може декілька разів перепродаватись, після чого опиняється у "добросовісного набувача".

Справжній (первісний) власник може з часом оскаржити рішення суду, але ж у добросовісного набувача об'єкт він витребувати не зможе, оскільки той не знав та не міг знати, що придбаває об'єкт не у справжнього власника.

З метою унеможливлення подібних ситуацій на практиці, юридичні особи використовують штучне обтяження (заборону розпоряджатись) майна, як засіб унеможливлення маніпуляціями з правом власності на майно без відома власника. Тобто, при наявності зареєстрованого обтяження у реєстрації прав, пов'язаних з відчуженням нерухомого майна, маніпуляторам буде відмовлено. Але такий спосіб захисту власності є не дуже зручним, особливо для фізичних осіб.

Законопроектом пропонується наділити власника нерухомого майна правом звертатись до реєстратора з заявою про обтяження свого майна в односторонньому порядку - лише на підставі власної заяви. Розмір ставки державного мита за державну реєстрацію обтяження права на нерухоме майно на даний час складає 3 неоподатковуваних мінімуму доходів громадян, тобто - 51 гривня.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Основною метою законопроекту є надання додаткової можливості для захисту права власності.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (щодо додаткової можливості для захисту права власності нерухомого майна)" складається з двох розділів.

До розділу першого входять зміни до статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Розділ другий встановлює порядок набрання чинності цим Законом.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним законодавчим актом, що регулює суспільні відносини в даній сфері є Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Прийняття проекту Закону України не тягне за собою змін в інших законодавчих актах.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття запропонованого законопроекту надасть власникам нерухомості додаткові можливості для захисту права власності.

 

Народний депутат України

О. Б. Фельдман

Опрос