Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об утилизации транспортных средств" в связи с отменой экологического налога за утилизацию снятых с эксплуатации транспортных средств

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 10.04.2014 № 4682
Дата рассмотрения: 10.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про утилізацію транспортних засобів" у зв'язку з відміною екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм" від 04 липня 2013 року N 422-VII було запроваджено екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів. Цей Закон покладав на імпортерів та автовиробників додаткові фінансові витрати, які, в підсумку, лягали на плечі кінцевих споживачів.

Згідно з Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України" (щодо відміни утилізаційного збору та акцизу з переобладнання транспортного засобу)", який прийнято Верховною Радою України в цілому як закон 08 квітня 2014 року, екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів було скасовано.

Необхідність прийняття цього проекту Закону обумовлюється тим, що у зв'язку із скасуванням екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів потрібно визначити за які кошти буде здійснюватися їх утилізація. Законопроектом пропонується встановити, що витрати, пов'язані з утилізацією знятих з експлуатації транспортних засобів, сплачують їх власники.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту закону є врегулювання питання оплати витрат на утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, які раніше здійснювались за рахунок коштів екологічного податку.

3. Правові аспекти

Основними законодавчими та нормативно-правовими актами, що діють у даній сфері правового регулювання, є Конституція України, Бюджетний кодекс України, Податковий кодекс України, Закон України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", Закон України "Про утилізацію транспортних засобів".

4. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

У зв'язку із внесенням змін до Податкового кодексу України та скасуванням екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, є необхідність внесення відповідних змін до Закону України "Про утилізацію транспортних засобів".

Зокрема, у Законі України "Про утилізацію транспортних засобів" законопроектом пропонується визначити, що витрати, пов'язані з утилізацією знятих з експлуатації транспортних засобів, сплачують їх власники, а також, що розміри плати за утилізацію транспортних засобів, знятих з експлуатації, та порядок їх сплати встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Обґрунтовується це тим, що діючий протягом 2013 - 2014 років екологічний податок за утилізацію транспортних засобів становив від 4,4 до 60,5 тис. гривень. Ці ставки збору були завищеними та не відображали реальних затрат на утилізацію транспортних засобів. При цьому, були реальні ризики, що сплата утилізаційного збору при купівлі транспортного засобу не гарантувала його подальшу утилізацію. Досвід європейських країн, які ввели такий збір, свідчить про те, що утилізаційний збір становить орієнтовно 100 - 150 євро за автомобіль. Зважаючи та це, більш прозорим та економічно вигіднішим для власників транспортних засобів є запровадження сплати ними утилізаційного збору безпосередньо при утилізації знятих з експлуатації транспортних засобів у розмірах та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Фінансово-економічні розрахунки не приводяться у зв'язку із тим, що законопроект не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України та місцевих бюджетів на його впровадження.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту сприятиме зменшенню фінансового тиску на суб'єктів господарювання (виробників транспортних засобів) та власників знятих з експлуатації транспортних засобів.

 

Народний депутат України

О. А. Царьов (посвідчення N 265)

Опрос