Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2014 год" относительно использования средств экологического налога за утилизацию снятых с эксплуатации транспортных средств

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 10.04.2014 № 4681
Дата рассмотрения: 10.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" щодо використання коштів екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм" від 04 липня 2013 року N 422-VII було запроваджено екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів. Цей Закон покладав на імпортерів та автовиробників додаткові фінансові витрати, які, в підсумку, лягали на плечі кінцевих споживачів.

Згідно з Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України" (щодо відміни утилізаційного збору та акцизу з переобладнання транспортного засобу)", який прийнято Верховною Радою України в цілому як закон 08 квітня 2014 року, екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів було скасовано.

Необхідність прийняття цього проекту Закону обумовлюється тим, що кошти екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, які акумульовані протягом 2013 - 2014 років у період дії зазначеного податку, а це близько 900 млн. гривень, можуть бути використані неефективно та із застосуванням корупційних схем їх розподілу. Зважаючи на зазначене, законопроектом запропоновано спрямувати ці кошти у повному обсязі на компенсацію дефіциту коштів Пенсійного фонду України для фінансування виплати пенсій.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту закону є унеможливлення нецільового використання коштів екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, які акумульовані протягом 2013 - 2014 років у період дії зазначеного податку, та спрямування їх у повному обсязі на компенсацію дефіциту коштів Пенсійного фонду України для фінансування виплати пенсій.

3. Правові аспекти

Основними законодавчими та нормативно-правовими актами, що діють у даній сфері правового регулювання, є Конституція України, Бюджетний кодекс України, Податковий кодекс України, Закон України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", Закон України "Про утилізацію транспортних засобів".

4. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

У зв'язку із внесення змін до Податкового кодексу України та скасуванням екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, законопроектом пропонується внести відповідні зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" та установити, що у 2014 році кошти екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, що акумульовані протягом 2013 - 2014 років у період дії зазначеного податку, у повному обсязі спрямовуються на компенсацію дефіциту коштів Пенсійного фонду України для фінансування виплати пенсій.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Фінансово-економічні розрахунки не приводяться у зв'язку із тим, що законопроект не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України та місцевих бюджетів на його впровадження.

У той же час, у разі прийняття цього проекту закону на компенсацію дефіциту коштів Пенсійного фонду України для фінансування виплати пенсій буде спрямовано близько 900 млн. гривень, отриманих від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, які акумульовані протягом 2013 - 2014 років у період дії зазначеного податку.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту сприятиме зменшенню дефіциту коштів Пенсійного фонду України для фінансування виплати пенсій та гарантуванню прав громадян на соціальне забезпечення.

 

Народний депутат України

О. А. Царьов (посвідчення N 265)

Опрос