Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно увеличения размера пособия при рождении ребенка и улучшения демографической ситуации в государстве)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 08.04.2014 № 4661
Дата рассмотрения: 08.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини та покращення демографічної ситуації у державі)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Проекту

Прийняття зазначеного законопроекту сприятиме реалізації державної політики щодо матеріальної підтримки сімей з дітьми з урахуванням складу сім'ї та покращенню демографічної ситуації в Україні через заохочення народження другої та третьої дитини.

Не зважаючи на те, що суттєве збільшення рівня державної допомоги при народженні дитини увійшло до правового поля України порівняно недавно - в квітні 2005 року, однак протягом цього часу вже відбулося суттєве стабільне зростання кількості народжених дітей, з 425100 новонароджених у 2005 році до 520700 народжених дітей у 2012 році. Це, насамперед, свідчить про ефективність системи заохочення державою народження другої та третьої дитини.

Втім, за Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27 березня 2014 року N 1166-VII рівень допомоги при народженні дитини для другої та третьої дитини був суттєво зменшений та закріплений на одному рівні для допомоги при народженні першої та кожної наступної дитини. Такий підхід уніфікації допомоги жодним чином не сприятиме підвищенню народжуваності та є недоцільним, враховуючи демографічну кризову ситуацію в країні.

У зв'язку з цим виникає необхідність збереження диференційованого порядку виплати допомоги в залежності від кількості дітей та перегляду розміру допомоги при народженні другої, третьої та кожної наступної дитини, а також збільшення розміру допомоги для першої дитини для підвищення стабільності рівня життя сімей з дітьми.

2. Цілі та завдання Проекту

Метою цього проекту є підвищення рівня життя сімей з дітьми, покращення матеріального становища молодих родин та суттєве збільшення розміру допомоги при народженні другої та третьої дитини у порівнянні з першою для стимулювання народжуваності в Україні.

3. Загальна характеристика і основні положення Проекту

Законопроектом пропонується статтю 12 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" викласти у новій редакції, якою передбачається, що допомога при народженні першої дитини призначається у розмірі 45000 гривень, другої дитини - 60000 гривень, а третьої та кожної наступної дитини - 80000 гривень. Законопроектом також пропонується виключити підпункти 2 та 3 пункту 7 розділу II Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", які суттєво зменшують розмір допомоги при народженні другої та третьої дитини.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Суспільні відносини у сфері надання допомоги при народженні дитини регулюються Конституцією України, Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття потребує виключення підпунктів 2 та 3 пункту 7 розділу II Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України на 2014 рік, адже законопроект набирає чинності з 1 січня 2015 року.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Проекту

Прийняття цього проекту Закону сприятиме збільшенню соціальних гарантій при виплаті допомоги при народженні дитини, забезпечить суттєве збільшення розміру допомоги при народженні другої та третьої дитини у порівнянні з першою та гарантуватиме підвищення рівня життя сімей з дітьми на більш тривалий період, сприятиме покращенню демографічної ситуації в Україні через заохочення народження другої та третьої дитини.

 

Народні депутати України:

І. В. Геращенко

 

О. К. Кондратюк

 

П. В. Розенко

 

О. П. Продан

 

М. М. Іонова

 

Р. М. Павленко

 

М. В. Матіос

 

І. В. Купрейчик

Опрос