Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об оценке земель" (относительно оценки земель за пределами населенного пункта городов областного подчинения)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 08.04.2014 № 4657
Дата рассмотрения: 08.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про оцінку земель" (щодо затвердження технічної документації з оцінки земель за межами населеного пункту міст обласного підпорядкування)"

1. Необхідність прийняття даного законопроекту.

В Україні більше 270 міст обласного підпорядкування, більшість з яких мають землі, які знаходяться за межами населених пунктів. В даний час згідно ст. 23 розділу III "Документація з оцінки земель та її затвердження" Закону України "Про оцінку земель" технічна документація з бонітування грунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, затверджується районними радами. В той же час, у містах обласного підпорядкування відсутні районні ради. Тому є гостра потреба надати право здійснювати таку діяльність в містах обласного підпорядкування, які не мають районних рад, міським радам.

2. Цілі та завдання законопроекту.

Метою законопроекту є впорядкування діючого законодавства в частині затвердження технічної документації з оцінки земель за межами населеного пункту міст обласного підпорядкування, які не мають районних рад, шляхом надання такого права міським радам, що дозволить зняти неврегульовану чинним законодавством проблему для земель, які знаходяться в містах обласного підпорядкування за межами населених пунктів.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту.

Законопроект передбачає внесення зміни до п. 2 ст. 23 розділу III "Документація з оцінки земель та її затвердження" Закону України "Про оцінку земель". А саме, надання права затверджувати технічну документацію з бонітування грунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, в містах обласного підпорядкування, які не мають районних рад, міським радам.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Для реалізації положення Закону не виникає необхідності прийняття змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обгрунтування.

Прийняття даного Закону не потребує додаткових матеріальних, фінансових чи інших витрат.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття нормативно-правового акту.

Прийняття Закону України "Про внесення зміни до Закону України "Про оцінку земель" (щодо затвердження технічної документації з оцінки земель за межами населеного пункту міст обласного підпорядкування)" дозволить на законодавчому рівні врегулювати проблему надання права затверджувати технічну документацію з бонітування грунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, в містах обласного підпорядкування, які не мають районних рад, міським радам. Вирішення даної проблеми зменшуватиме рівень корупції, яка виникає тоді, коли будь-які питання є неврегульованими законодавчо, що дозволяє їх різне, суб'єктивне, трактування посадовими особами.

 

Народний депутат України

О. М. Сікора (посв. N 310)

Опрос