Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 22-1 Закона Украины "Об Антимонопольном комитете Украины" относительно срока предоставления информации по требованию Антимонопольного комитета Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 08.04.2014 № 4654
Дата рассмотрения: 08.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 22-1 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" щодо строку надання інформації на вимогу Антимонопольного комітету України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Необхідність прийняття даного законопроекту зумовлена відсутністю закріпленого на законодавчому рівні строку, протягом якого суб'єкт господарювання, органи державної влади або органи місцевого самоврядування зобов'язані підготувати та надати інформацію на вимогу органів Антимонопольного комітету України.

Стаття 22 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" встановлює, що строки виконання розпоряджень, рішень органів Антимонопольного комітету України, а також строки надання інформації на вимогу даного органу встановлюється Антимонопольним комітетом України та його органами. При цьому критерії встановлення мінімального, або максимального строку, які б враховувалися органами Антимонопольного комітету України при встановленні такого строку відсутні.

Така правова невизначеність дає підстави встановлювати строк надання інформації на вимогу Антимонопольного комітету України для кожного суб'єкта господарювання або органу державної влади різної тривалості, створюючи тим самим нерівні умови для цих суб'єктів.

Дуже часто органи Антимонопольного комітету України встановлюють строк надання інформації на вимогу від одного до п'яти днів, при цьому предметом вимоги є значний обсяг інформації, яку неможливо підготувати та надати у повному обсязі через брак часу.

За ненадання інформації вчасно або не у повному обсязі на вимогу Антимонопольного комітету України або його органу законодавством України передбачена юридична відповідальність. Так, стаття 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" від 11.01.2001 передбачає, що не надання інформації на вимогу Антимонопольного комітету України у встановлені ним строки є порушенням законодавства України про захист економічної конкуренції. Санкція за вказане правопорушення визначена даним Законом у розмірі до одного відсотка доходу (виручки) суб'єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Оскільки Закон передбачає юридичну відповідальність за ненадання інформації вчасно або не у повному обсязі на вимогу Антимонопольного комітету України або його органу, то умови настання такої відповідальності мають бути у сфері правової визначеності.

2. Цілі й завдання прийняття законопроекту

Основним завданням і ціллю цього законопроекту є встановлення мінімального строку для підготовки та надання інформації на вимогу Антимонопольного комітету України або його органу.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 22-1 Закону України "Про Антимонопольний комітет України", доповнивши статтю 22-1 частиною п'ятою нормою, яка визначає, що строк надання інформації на вимогу Антимонопольного комітету України або його органу не може бути меншим за десять робочих днів, крім випадків встановлених законом.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовою базою у цій сфері правового регулювання є Конституція України, Закон України "Про Антимонопольний комітет України".

Реалізація положень цього законопроекту, після його прийняття, не потребуватиме внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребує джерел додаткового фінансування, а отже і збільшення бюджетних видатків.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття

Результатом прийняття цього законопроекту стануть позитивні наслідки у вигляді створення рівних умов для суб'єктів господарювання, органів державної влади, органів місцевого самоврядування у частині строку, протягом якого ними має бути надана інформація на вимогу Антимонопольного комітету України, а також реалізація принципу правової визначеності, що унеможливить зловживання збоку органів Антимонопольного комітету України у встановленні необґрунтовано коротких строків надання значного обсягу інформації.

 

Народний депутат України

К. А. Бондарєв

Опрос