Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно порядка отзыва Председателя Верховной Рады Украины и Премьер-министра Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 08.04.2014 № 4650
Дата рассмотрения: 08.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо порядку відкликання Голови Верховної Ради України та Прем'єр-міністра України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта.

Чинні процедури передбачено, що кожного тижня, відведеного для пленарних засідань ВР України, у п'ятницю проводиться "година запитань до Уряду". За законом кожна депутатська фракція (депутатська група) має гарантоване право на одне усне або одне письмове запитання до членів Кабінету Міністрів України. Однак часто під час проведення "години запитань до Уряду" представники не всіх депутатський фракцій можуть поставити усні запитання у залі Верховної Ради і отримати на них відповіді за браком часу.

З метою надання можливостей кожній із фракцій (депутатських груп) поставити представникам Кабміну свої питання під час "години запитань до Уряду" даним законопроектом пропонується внести відповідні зміни до Закону України "Про Регламент Верховної Ради України".

2. Мета і шляхи її досягнення.

Мета даного проекту закону - зробити процедуру законотворчості, зокрема внесення змін до Основного Закону України, більш демократичними, зняти обмеження щодо процедури відкликання голови ВРУ та розгляд питання про відповідальність Кабінету Міністрів України більш, що також сприятиме спрощенню процедури відкликання голови ВРУ та розгляд питання про відповідальність Кабінету Міністрів України більш.

3. Загальна характеристика і основні положення акта.

Законопроектом, зокрема, пропонується внести зміни до Регламенту ВР.

4. Правові аспекти.

Правовідносини в даній сфері врегульовані законом "Про Регламент Верховної Ради України".

Реалізація даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат бюджетних коштів.

6. Прогноз результатів.

Прийняття зазначеного законопроекту сприятиме поліпшенню якості законотворчості, надасть можливість кожній з депутатських фракцій реалізувати своє право на усне, письмове питання під час "години запитань до Уряду".

 

Народні депутати України

Пинзеник В. М.

Наливайченко В. О.

Опрос