Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и некоторые другие законодательные акты Украины (относительно усовершенствования отдельных положений)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.04.2014 № 4647
Дата рассмотрения: 07.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Прийняття зазначеного законопроекту зумовлено необхідністю удосконалення окремих положень діючого законодавства, забезпечення справедливості в оподаткуванні.

2. Мета і шляхи її досягнення

Вдосконалення норм Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України, запропоноване законопроектом, має на меті створення умов для збільшення надходжень до бюджету, покращення адміністрування податків, забезпечення справедливості в оподаткуванні тощо.

Для досягнення зазначеної мети законопроектом пропонується:

- скасувати звільнення від оподаткування податком на прибуток доходів інститутів спільного інвестування та скасувати звільнення від нарахування та сплати авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів інститутами спільного інвестування;

- врегулювати норми податкового та бюджетного законодавства в частині зарахування коштів збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства до загального фонду державного бюджету;

- перенести термін запровадження нових ставок акцизного податку на алкогольні напої;

- повернути скасовану норму щодо обов'язкового використання частки вітчизняної сировини для виробництва коньяків;

- починаючи з 1 травня 2014 року, обмежити дію звільнення з ПДВ на операцій із ввезення на митну територію України природного газу за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2711 21 00 00, надавши право на таке звільнення лише Публічному акціонерному товариству "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України";

- збільшити ставки плати за надра для нафти: з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 м - з 39 % до 45 %; з покладів, які повністю або частково залягають на глибині понад 5000 м - з 18 % до 21 %.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють такі нормативно-правові акти:

Податковий кодекс України;

Митний кодекс України;

Закон України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні";

Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного акта надасть можливість отримання додаткових надходжень до зведеного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект стосується інтересів інших органів, а саме: Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства доходів і зборів України, Міністерства юстиції України, Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза законопроекту не проводилась.

7. Запобігання корупції

Проект акта не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта потребує проведення консультацій з громадськістю шляхом розміщення його на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України.

9. Позиція соціальних партнерів.

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Законопроект є регуляторним актом та потребує погодження з Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

11. Прогноз результатів

Реалізація заходів, передбачених проектом Закону, сприятиме удосконаленню адміністрування податків, дотриманню принципу справедливості в оподаткуванні.

Реалізація запропонованих норм надасть можливість отримати у 2014 році додаткові надходження до зведеного бюджету України у сумі близько 2,1 млрд. гривень, а також залучити до бюджету 2015 року близько 2,6 млрд. гривень.

 

Міністр фінансів України

О. Шлапак

Опрос