Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно налогообложения операций по поставке лекарственных средств и изделий медицинского назначения)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 08.04.2014 № 4645-1
Дата рассмотрения: 08.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Законом України "Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні", який набрав чинності 01.04.2014 р., було введено ставку податку на додану вартість на рівні 7 % для операцій із постачання лікарських засобів та товарів медичного призначення. Однак виникла проблема під час реалізації відповідної норми, оскільки операції із ввезення ліків та засобів медичного призначення на митну територію України не прописані в Законі.

Враховуючи те, що "поставка на території України" та "ввезення на митну територію України" - різні юридичні терміни, а пільгова нульова ставка податку на додану вартість скасована, це призводить до того, що при ввезенні лікарських засобів та виробів медичного призначення товари оподатковуються за ставкою ПДВ 20 %.

Зазначені заходи оподаткування призведуть до значного підвищення цін на імпортовані препарати, які не мають аналогів українського виробництва. Що, у свою чергу, загрожує зникненням з ринку України лікарських засобів, що імпортуються та підлягають державному регулюванню, серед яких вакцини, антиретровірусні препарати, антинеопластичні ліки, окремі групи інсулінів, антибіотиків, протизапальних лікарських засобів, гормонів, фактори згортання крові та інші.

Враховуючи вищевикладене, внесення запропонованих змін сприятиме врегулюванню відносин, пов'язаних із ввезенням ліків та засобів медичного призначення на митну територію України, а також запобігатиме підвищенню цін на них.

2. Мета та шляхи її досягнення

Метою запропонованого законопроекту є внесення змін до Податкового кодексу України і поліпшення адміністрування податків.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом Закону пропонується внести зміни до Податкового кодексу України:

доповнити пункт 194.1 новою статтею 194N такого змісту:

"194N. Операції, що підлягають оподаткуванню за ставкою 7 відсотків

194N.1. За ставкою 7 відсотків оподатковуються:

операції з постачання на митній території України та операції із ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів і виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;

операції з постачання на митній території України лікарських засобів, вироблених (виготовлених) аптечними закладами за рецептами або вимогами лікувально-профілактичних закладів з дозволених до застосування діючих та допоміжних речовин;

операції з постачання на митній території України та операції з ввезення на митну територію України медичного обладнання і медичних приладів".

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Сфера правового регулювання проекту Закону України визначається такими нормативно-правовими актами:

Конституцією України;

Податковим кодексом України;

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету та місцевих бюджетів України.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Внесення відповідних змін до Податкового кодексу України сприятиме врегулюванню податкових відносин, пов'язаних з постачанням лікарських засобів та виробів медичного призначення на митну територію України, а також буде передумовою запобігання підвищенню цін на них.

 

Народний депутат України

О. І. Гелевей

Опрос