Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и некоторые другие законодательные акты Украины относительно устранения отдельных несогласованностей норм законодательства

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.04.2014 № 4645
Дата рассмотрения: 07.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Прийняття зазначеного законопроекту зумовлено необхідністю удосконалення окремих положень діючого законодавства, усунення подвійного трактування окремих його норм.

2. Мета і шляхи її досягнення

Вдосконалення норм Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України, запропоноване законопроектом, покращення адміністрування податків, усунення подвійного трактування окремих норм податкового законодавства та забезпечення справедливості в оподаткуванні тощо.

Для досягнення зазначеної мети законопроектом пропонується:

- збільшити ставку акцизного податку на транспортні засоби за кодом 8703 33 19 00 згідно із УКТЗЕД з 1,09 євро на 2,18 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна, яка з технічних причин не була включена до Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні";

- узгодити окремі норми Податкового кодексу України з нормами Митного кодексу України;

- здійснити редакційну правку з метою усунення подвійного трактування норми стосовно оподаткування ПДВ операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення за ставкою 7 %. Зокрема, уточнити, що за ставкою 7 % оподатковуються "операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України" лікарських засобів і виробів медичного призначення;

- запровадити обов'язкове оприлюднення списку платників ПДВ, які отримують відшкодування з Державного бюджету України;

- призупинити у період до 1 липня 2014 року норми Податкового кодексу України про застосування ставки 5 % для процентів для узгодження окремих норм щодо набрання чинності;

- у зв'язку зі зміною Національним банком України порядку встановлення і використання офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів (які набрали чинності 4 квітня 2014 року), вносяться зміни до Податкового та Митного кодексів, якими встановлено норми щодо правил перерахунку іноземної валюти у валюту України при здійсненні митних формальностей та нарахуванні митних платежів;

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють такі нормативно-правові акти:

Податковий кодекс України;

Митний кодекс України;

Закон України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного акта надасть можливість отримання додаткових надходжень до зведеного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект стосується інтересів інших органів, а саме: Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства доходів і зборів України, Міністерства юстиції України, Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза законопроекту не проводилась.

7. Запобігання корупції

Проект акта не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта потребує проведення консультацій з громадськістю шляхом розміщення його на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Законопроект є регуляторним актом та потребує погодження з Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

11. Прогноз результатів

Реалізація заходів, передбачених проектом Закону, сприятиме удосконаленню адміністрування податків, усуненню подвійного трактування окремих норм податкового законодавства, дотриманню принципу справедливості в оподаткуванні.

Реалізація запропонованих норм також надасть можливість отримати у 2014 році додаткові надходження до зведеного бюджету України у сумі близько 150 млн. грн., а також залучити до бюджету 2015 року близько 300 млн. гривень.

 

Міністр фінансів України

О. Шлапак

Опрос