Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О дипломатической службе" относительно некоторых социальных гарантий лиц, состоящих на дипломатической службе

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.04.2014 № 4640
Дата рассмотрения: 07.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про дипломатичну службу" щодо деяких соціальних гарантій осіб, які перебувають на дипломатичній службі

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законопроект зумовлений наявністю недостатньо врегульованих питань щодо належного та ефективного соціально-побутового забезпечення та гарантій, що надаються працівникам дипломатичної служби та членам їх сімей.

Зокрема, в законодавстві відсутні норми щодо забезпечення дітей працівників дипломатичної служби місцями у навчальних закладах у випадку довготермінового відрядження працівників дипломатичної служби.

Також на даний момент чинним законодавством лише формально встановлено обов'язок держави здійснення компенсаційних виплат в разі загибелі (смерті) або заподіяння шкоди здоров'ю працівника дипломатичної служби. Законом має бути вирішено питання обов'язкового державного медичного страхування працівника дипломатичної служби за умови направлення його у довготермінове відрядження. шляхом укладення з ним такого договору при виданні відповідного наказу про направлення у довготермінове відрядження.

2. Цілі та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується встановити на час довготермінового відрядження гарантію збереження за дитиною (дітьми) дошкільного віку працівника дипломатичної служби, яка перебуває разом з ним у довготерміновому відрядженні за кордоном, місця в дошкільному навчальному закладі державної та комунальної форми власності, а в разі, якщо дитина не перебувала у дошкільному навчальному закладі, передбачити позачерговий прийом такої дитини дошкільним навчальним закладом державної та комунальної форми власності.

З метою врегулювання питань компенсаційних виплат в разі загибелі (смерті) або заподіяння шкоди здоров'ю працівника дипломатичної служби, у даному випадку доцільним буде встановлення обов'язку відомства, що направляє працівника дипломатичної служби у довготермінове відрядження, укладати з таким працівником договір щодо державного медичного страхування при виданні відповідного наказу про направлення у відрядження.

3. Нормативно-правова база у цій сфері правового регулювання

Законодавство України у сфері проходження дипломатичної служби України складається з Конституції України, даного Закону, інших законодавчих актів, міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує видатків Державного бюджету України.

5. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

6. Прогноз результатів прийняття законопроекту

Запровадження передбачених законопроектом норм сприятиме належній реалізації законодавства у сфері проходження дипломатичної служби України, зокрема у частині соціальних гарантій працівників дипломатичної служби та членів їх сімей.

 

Народний депутат України 

Л. Ю. Миримський

Опрос